Krótka drzemka nigdy nie jest zła!

11 marca w Szkole Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich obchodziliśmy Światowy Dzień Drzemki w Pracy. Chociaż święto to przypada na 12 marca uznaliśmy, że możemy je obchodzić dzień wcześniej, bo regenerująca drzemka jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

W związku z tym wielu uczniów przyniosło na zajęcia swoje ulubione poduszeczki lub przytulanki. Niektórzy pojawili się nawet z ulubionymi kocykami. Dzieci mogły z nich skorzystać na początku każdej lekcji, przymknąć oko i przez chwilę przenieść się do świata spokoju, ciszy i odpoczynku, tak bardzo nam potrzebnego w szybko biegnącym życiu. Było więc bardzo przyjemnie, ale też trochę wesoło. Obrazek uczniów, nauczycieli, a także naszej Pani Dyrektor z głową na podusi, oddających się króciutkiej drzemce wywoływał prawdziwe zadowolenie i uśmiech na twarzy. I chyba wszystkim o to chodziło – mogliśmy szkołę, o której na co dzień myślimy bardzo poważnie, chociaż przez moment  potraktować z „przymrużeniem oka”.

Tego dnia również rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Moja Ulubiona Przytulanka”, ogłoszony przez USS i skierowany do wszystkich klas naszej szkoły. Nie ma przecież słodkich snów bez ukochanej przytulanki. Wpłynęło bardzo dużo ciekawych i pięknie wykonanych prac. Wyboru najlepszych dokonała komisja uczniowska, składającą się z członków Zarządu USS. Przyznano aż 10 równorzędnych nagród oraz 8 wyróżnień.

Światowy Dzień Drzemki w Pracy bardzo wszystkim się podobał, ale nie znaczy to, że tego dnia tylko spaliśmy i leniliśmy się. Wręcz przeciwnie. Był to bardzo pracowity dzień.

Małgorzata Perkowska

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *