Kryminalny po służbie zatrzymał sklepowego złodzieja

Kryminalny_po_sluzbie

Policjant Wydziału Kryminalnego w czasie wolnym od służby rozpoznał poszukiwanego złodzieja. Zanim sprawca oddalił się z galerii, został obezwładniony i zatrzymany przez policjanta. W ostatnim czasie 30-latek pochodzący z Jeleniej Góry okradł kilka pilskich sklepów na kwotę blisko 4 tysięcy złotych. Za kradzieże w recydywie grozi mu kara siedmiu i pół roku więzienia.

Zatrzymany mieszkaniec Jeleniej Góry to recydywista, który w styczniu br. usłyszał zarzuty za kilka sklepowych kradzieży. Mężczyzna nie przejął się grożącą mu karą i ponownie zaczął okradać pilskie markety. Sprawca nie miał w Pile stałego miejsca pobytu i ukrywał się przed policjantami.

5 lutego br. policjant Wydziału Kryminalnego rozpoznał 30-latka, który pośpiesznie wychodził z galerii. Funkcjonariusz, który był po służbie wezwał na miejsce wsparcie, jednocześnie sam obezwładnił i zatrzymał mężczyznę. Po chwili na miejsce dotarły policyjne patrole, które przewiozły zatrzymanego do pilskiej jednostki.

30-latek pochodzący z województwa dolnośląskiego usłyszał kolejne już zarzuty. Tym razem okazało się, że zatrzymany kradł głównie elektryczne szczoteczki oraz maszynki do golenia. Później odsprzedawał je przypadkowo napotkanym osobom. W sumie podczas siedmiu kradzieży mężczyzna ukradł mienie o wartości blisko 4 tysięcy złotych. Za przestępstwa, których dopuścił się w warunkach recydywy grozi mu kara do siedmiu i pół roku więzienia.

mł. asp. Jędrzej Panglisz
KPP w Pile