Krzysztof Martin drugi w Wielkopolsce

Krzysztof_Martin_drugi

Wielki sukces Krzysztofa Martina, ucznia Gimnazjum  im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyrzysku. W 22.edycji „Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym” reprezentant powiatu pilskiego i gminy Wyrzysk zajął drugie miejsce w finale wojewódzkim. Imprezie patronował Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

Krzysztof Martin i Krzysztof Jaśkiewicz z Wyrzyska wygrali w maju eliminacje powiatowe, dzięki czemu zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, który odbył się 16 czerwca 2015 roku w Żychlinie koło Konina. Finałowa rozgrywka składała się z części pisemnej dla wszystkich uczestników (każdy powiat z naszego województwa miał dwóch reprezentantów) oraz z części ustnej dla najlepszej ósemki. Pytania konkursowe obejmowały zagadnienia dotyczące samorządu lokalnego, demokracji, organizacji pozarządowych, konstytucji RP oraz Unii Europejskiej. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja składająca się z przedstawicieli kuratorium, ośrodka metodycznego dla nauczycieli  oraz wójtów i burmistrzów z województwa wielkopolskiego. Krzysztof Martin po pierwszym etapie zajmował czwartą lokatę, ale po części ustnej awansował na drugie miejsce. O krok od awansu do decydującej fazy był Krzysztof Jaśkiewicz, któremu zabrakło zaledwie jednego punktu do osiągnięcia celu.

– Zaprocentowała ciężka dwuletnia praca, poparta silną wolą i ambicją ucznia, który sumiennie uczestniczył w zajęciach kółka samorządowego oraz licznych konsultacjach – stwierdził Ryszard Sell, nauczyciel przygotowujący uczniów do konkursu.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Pile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *