KS BestDrive Futsal Piła kończy sezon na 9 miejscu w 1PLF

Komisja ds. Nagłych PZPN podjęła decyzję o zakończeniu rozgrywek Futsalu w sezonie 2019/2020. Taka decyzja oznacza, że  KS BestDrive Futsal Piła zajął 9 miejsce w 1 PLF i w przyszłym sezonie wystartujemy na zapleczu Futsal Ekstraklasy. Ligę wygrywa Team Lębork, który awansował do najwyższej klasy rozrywkowej futsalu w Polsce.

– Był to bardzo ciężki sezon, w którym zapłacimy frycowe. W lidze wykreowały się dwie grupy. Jedna walczyła o mistrzostwo druga o utrzymanie. My walczyliśmy w tej drugiej i do zawieszenia ligi udawało nam się wybrnąć z trudnej sytuacji. W bezpośrednich pojedynkach z drużynami o utrzymanie wygrywałyśmy i pokazaliśmy, że zasługujemy na utrzymanie i grę na zapleczu futsal ekstraklasy – podsumowuje Grzegorz Graczyk, prezes KS Futsal Piła.

– Jest mały niedosyt, bo przed zawieszeniem ligi czekały nas ciekawe pojedynki przed własną publicznością, gdzie zawsze możemy liczyć na swoich kibiców. Piła kocha Futsal.W tym roku osiągnęliśmy największy sukces w historii klubu , czyli brązowy medal na MMP u20 w Tychach. A przyszły sezon to wielka niewiadoma, jest dużo pytań. Czy uda nam się zebrać budżet? Jak będzie wyglądał skład? I kto ostatecznie będzie grał w 1PLF? Tego nie wiemy. Jak dobrze wszystko pójdzie to w przyszłym sezonie będziemy kibicować naszym graczom w starciu z Legią Warszawa – puentuje Graczyk.

Jako kolejność drużyn w końcowych tabelach rozgrywek poszczególnych grup I ligi Futsalu w sezonie 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po rozegraniu meczów 17 kolejki tj. po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek.

W sezonie 2019/2020 Tętno Regionu było patronem medialnym KS Futsal Piła. Dziękujemy za współpracę i czekamy na kolejny ciekawy sezon naszych zawodników. Także kibicom dziękujemy za obecność i doping na meczach w hali przy ul. Podchorążych w Pile.

Sebastian Daukszewicz

ks_best_drive_futsal1_01

ks_best_drive_futsal1_03 ks_best_drive_futsal1_02