KS Credo Futsal Piła celuje w awans

W ubiegłym tygodniu w siedzibie MOSIR- u odbyła się konferencja prasowa, która dotyczyła Super Meczu o Puchar Prezydenta Miasta Piły pomiędzy zespołami KS Credo Futsal Piła a AC Sparta Praga.

Podsumowano również ubiegły oraz przedstawiono cele na nowy sezon drużyny trenera Karola Skiby. Miłym akcentem było oficjalne podpisanie umowy pomiędzy sponsorem tytularnym, właścicielem firmy SPH Credo – Jackiem Bogusławskim oraz prezesem klubu Patrykiem Surackim. Obecny na konferencji był również Piotr Głowski, prezydent Piły oraz Mateusz Kostecki, trener drużyny juniorów, który oficjalnie zaprezentował koszulkę na sezon 2015/2016, w której zawodnicy wystąpią już 19 września o godzinie 19.00 w Super Meczu.

– Odnoszone w ubiegłym sezonie przez pilski klub zwycięstwa oraz olbrzymia frekwencja na Super Meczu dowodzi, że futsal w Pile jest potrzebny. Jestem pewny, że również tegoroczny Super Mecz, będzie cieszył się niemniejszą popularnością, a tym smym doskonale będzie promował miasto. Mam nadzieję, że jest to już cykliczne wydarzenie w Grodzie Staszica, które należy wspierać – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Od 3 lat klub KS Credo Futsal Piła wspomaga finansowo sponsor tytularny, właściciel firmy SPH Credo – Jacek Bogusławski, który jest bardzo zadowolony ze współpracy z władzami klubu i nie żałuje, że dał się namówić, aby pomóc finansowo drużynie, która w roku ubiegłym zajęła drugie miejsce w rozgrywkach ligowych, przyciągając do hali PWSZ w Pile dużą ilość kibiców.

– W roku ubiegłym do samego końca trwała walka o pierwszą pozycję w tabeli, ale niestety drużyna z Obornik była poza naszym zasięgiem i zasłużenie wygrała drugoligowe rozgrywki. W naszym klubie podobało mi się, że zawodnicy chcą wygrywać i mam nadzieję, że w tym najbliższym sezonie uda nam się wygrać jak najwięcej meczów, nie tracąc przy tym żadnej bramki, tylko strzelając dużo goli – mówi Jacek Bogusławski, firma SPH Credo.

Dokładnie dwanaście miesięcy temu zarząd klubu z trenerem Karolem Skibą złożył publicznie deklarację, że KS Credo Fustal w sezonie 2014/2015 włączy się w walkę o strefę medalową. Niestety nie każdy brał tę deklarację poważnie. Jednak jak zakończył się sezon, każdy widział. Drużyna zdobyła wicemistrzostwo ligi, będąc o krok od awansu do 1 ligi.

– Wynik sportowy był świetny i nikt się nie spodziewał, że będziemy wygrywać mecz za meczem na własnym terenie. Do tego dodaliśmy świetne wyniki na wyjazdach. Ubiegły sezon to nie tylko dobry wynik sportowy, ale myślę równie efektywny w sferze marketingu. W tym czujemy się dobrze i w tym chcemy się rozwijać. Powstała klubowa stacja FUTSAL TV, która jest fenomenem na skale krajową, ponieważ jak ją zakładaliśmy żaden klub futsalowy takiej telewizji nie miał. Oglądają ją nie tylko pilanie, ale również telewidzowie z Europy, co jest niewątpliwie świetną reklamą. Sukcesem było też powołanie do reprezentacji kraju naszego zawodnika, Mateusza Kosteckiego. My ubiegły sezon będziemy długo miło wspominać. Jednak przed nami kolejny sezon i cieszę się, że pozostali z nami sponsorzy z poprzednich lat. Wiemy jak trudno jest ich pozyskać, a tym bardziej utrzymać. Udowadniamy, że można świetnie współpracować na linii klub-sponsor, dzięki czemu nie tylko zachowujemy płynność finansową, ale że staramy się budować fundamenty na przyszłość. Ważne jest wsparcie finansowe na kolejny sezon Miasta Piły, pana Prezydenta, dzięki czemu martwimy się tylko o wynik sportowy, a nie o finanse. W tym roku naszym celem jest walka do ostatniej kolejki o awans do wyższej ligi. Podobny cel mają inne drużyny i wiemy, że nie będzie łatwo – mówi Patryk Suracki, prezes KS Credo Fustal.

W tym roku pierwszy raz w historii juniorzy w kategorii wiekowej U18, podopieczni Mateusza Kosteckiego, przystąpią do eliminacji mistrzostw Polski. Jak mówił trener nie wolno od tych zawodników wymagać awansu w debiucie, ale on jako trener, będzie wymagać od swoich zawodników zaangażowania i ambicji, ponieważ posiadamy w Pile młodzież, która ma potencjał i przy dobrym treningu może w przyszłości osiągnąć sukces sportowy.

W pierwszym sparingu KS Credo Futsal Piła przegrał na wyjeździe z Red Devils Chojnice 1:8. Jak mówią działacze, ten mecz to była dobra lekcja futsalu.

Sebastian Daukszewicz

 

ks_credo_celuje24

ks_credo_celuje11 ks_credo_celuje12 ks_credo_celuje13 ks_credo_celuje14 ks_credo_celuje15 ks_credo_celuje16 ks_credo_celuje17 ks_credo_celuje18 ks_credo_celuje19 ks_credo_celuje20 ks_credo_celuje21 ks_credo_celuje22 ks_credo_celuje23ks_credo_celuje10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *