KS Credo Futsal Piła zainauguruje sezon meczem z Wicherkiem

SONY DSC
Już dzisiaj (11 listopada) o godz. 18.00 w hali pilskiej PWSZ inauguracja sezonu 2014/2015 II ligi Futsalu. Pilanie na dzień dobry podejmą na własnym parkiecie klub z Obornik. Szykuję się wielkie futsalowe emocje na które sternicy, trener oraz zawodnicy zapraszają już dzisiaj!

Takiej informacji z pewnością wyczekiwali wszyscy kibice futsalu w naszym mieście. Już tylko chwile dzielą nas od startu rozgrywek. Wszystkie drużyny są już na ostatniej prostej jeśli chodzi o aspekt przygotowawczy oraz organizacyjny. Czy nasza drużyna będzie w stanie spełnić oczekiwania wszystkich pilan i włączyć się do walki o najwyższe cele?
Drużyna KS Auto Wicherek Oborniki z nowym grającym trenerem Bogdanem Łeszykiem, który ma na swoim koncie 3 – krotne mistrzostwo Polski czy też krajowy Puchar do Piły przyjedzie z pewnością po komplet punktów.

Czy KS Credo Futsal Piła jest na straconej pozycji? Nic bardziej mylnego. Pilanie pod okiem Karola Skiby z miesiąca na miesiąc robią olbrzymie postępy i w przedsezonowej konferencji prasowej zapowiadali włączenie się do walki o najwyższe cele. Szkoleniowiec pilan w przerwie letniej udał się na szkolenie do Białej Podlaskiej, aby pod okiem najwybitniejszych trenerów nie tylko z Polski ale również Europy doszkalać swoje umiejętności.

– Z okresu przygotowawczego jestem zadowolony, kadra zespołu wygląda dobrze. Wyniki gier kontrolnych też napawają optymizmem. Zrobimy wszystko aby kibice w tym sezonie kolejny raz przeżywali niezwykłe emocje. W pierwszym sezonie aż siedem razy zremisowaliśmy i trzy razy wygraliśmy, w tym roku postaramy się zmienić proporcję i więcej  zwyciężać. Z pomocą licznych kibiców głęboko wierzę, że ten cel osiągniemy – mówi Karol Skiba.

Można powiedzieć że KS Credo Futsal Piła swój sezon zainauguruje w tym roku drugi raz… wszyscy jeszcze doskonale pamiętamy świetny mecz w wykonaniu pilan przeciwko drużynie Herthy BSC Berlin. Nasi pokusili się o niespodziankę i wygrali z dużo wyżej notowanym rywalem w stosunku 7:6, a 1300 kibiców oklaskiwało pilan jeszcze długo po syrenie kończącej mecz. Świetne przetarcie przed naszymi kibicami, które zaowocowało walką do ostatnich sekund i ostatecznym triumfem pokazało jak wielka siła drzemie w naszym zespole i jak wielkie są możliwości naszych pojedynczych zawodników.

Mecz z drużyną KS Auto Wicherek Oborniki rozegrany zostanie podobnie jak w poprzednich rozgrywkach w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej i to właśnie tam przez cały sezon pilanie będą bronić pilskiej twierdzy. Drużyna wraz z trenerem zapowiadają walkę o komplet punktów na otwarcie sezonu. Jeśli biorąc pod uwagę niesamowitą atmosferę którą są w stanie stworzyć nasi kibice na obiekcie hali PWSZ trzeba powiedzieć że szykują nam się emocje do ostatnich sekund. Wszyscy wierzymy że pilanie staną na wysokości zadania i nie pozwolą wywieźć z naszego trudnego terenu chociażby oczka rywalom z Obornik.

– Nie ważne czy będzie to 1:0 czy 9:8 będzie liczył się komplet punktów i na pewno zostawimy serce na parkiecie oraz damy z siebie wszystko by wygrać ten meczJakub Skwarek.

– Również nie boję się powiedzieć otwarcie o tym, że w tym sezonie gramy o najwyższe cele, a pierwsza trójka wydaje się być realna. Czas pokaże czy uda się to osiągnąć – Mateusz Kostecki.

– W szatni coraz więcej mówi się o możliwości awansu, ale rzecz jasna przed nami długa droga aby zrealizować ten cel który wspólnie sobie stawiamy. Mamy nadzieje na wsparcie kibiców bez których nie byłoby takiej atmosfery, w końcu dzięki nim mieliśmy przydomek „pilskiej fortecy” – Wojciech Karolewski.

Drodzy państwo, 11 listopada godzina 18:00, hala PWSZ w Pile Inauguracja sezonu 2014/2015

KS Credo Futsal Piła – KS Auto Wicherek Oborniki.

Walczymy o pierwsze 3 punkty!

Łukasz Stasicki,
rzecznik prasowy KS Credo Futsal Piła