KS Piła – którego partnerem strategicznym jest ENEA S.A. – zagra w Turnieju Półfinałowym!

Przypomnijmy: Klub Siatkarski Piła powstał w 2021 roku, zaczynając pierwszy sezon w III Lidze Kobiet. Będąc „beniaminkiem” zespół z Grodu Staszica zagwarantował sobie miejsce w Turnieju Półfinałowym, z którego udało się awansować do Turnieju Finałowego i walczyć o prawo gry na parkietach 2 ligi. Klub Siatkarski Piła awansował do 2 ligi wytyczając kolejny cel na kolejny rok… czyli walkę o awans do I ligi.

Bardzo istotną rolę w obecnych czasach pełnią finanse. Dzięki ogromnemu wsparciu miasta Piła, Partnerowi Strategicznemu ENEA SA, Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, Totalizatorowi Sportowemu oraz prywatnym firmom z regionu pilskiego nie moglibyśmy osiągnąć awansu do II ligi i walczyć o I ligę.

Jeszcze tylko jeden mecz pozostał do zakończenia fazy zasadniczej siatkarskiej II Ligi Kobiet… a już możemy stwierdzić na pewno, że pilanki powalczą w turnieju półfinałowym. Tak naprawdę wiadomo było już kilka kolejek temu, że tak właśnie będzie! W sobotnim spotkaniu 17. kolejki Grupy 1. II ligi Kobiet pilskie siatkarki zmierzyły się we własnej hali z Enea Energetykiem Poznań – Młodzież, wygrywając spotkanie za 3 punkty.

W pierwszym secie zwyciężyła tradycja, bowiem siatkarki KS Piła nie pozostawiły żadnych złudzeń na zwycięstwo przyjezdnym. Od początku seta pilanki rozpędzały się z minuty na minutę, niczym najszybszy bolid, aby wygrać pierwszą partię 25:15.

Wydawało się, że kolejny akt będzie również łatwym łupem siatkarek z Grodu Staszica. Nic bardziej mylnego, bowiem walka trwała wet za wet. A od stanu 10:10 młode wolejbolistki z Grodu Przemysława zaczęły „odjeżdżać” z wynikiem gospodyniom, aby pomimo starań sympatycznych pilanek, wygrać II seta 25:21.

W trzeciej odsłonie spotkania, po małych roszadach ze składem oraz dodaniu animuszu pilskim siatkarkom przez trenera Zemło, obraz gry zmienił się o 180 stopni. Siatkarki z miasta nad Gwdą brylowały od początku do końca seta, udzielając srogiej lekcji zawodniczkom z Poznania i wygrywając partię 25:10!

W ostatniej, IV odsłonie pojedynku, choć poznanianki bardzo się starały, próbując odgryzać się gospodyniom, ani przez moment wynik meczu nie był dla pilanek zagrożony. Ostatecznie wygrały seta 25:17, a całe spotkanie 3:1. BRAWO!

KS Piła – Enea Energetyk Poznań – Młodzież 3:1 (25:15, 21:25, 25:10, 25:17)

Ostatnie spotkanie fazy zasadniczej KS Piła rozegra na wyjeździe 25 marca z zespołem Libero VIP Biesiadowo Aleksandrów Łódzki. A później już turniej półfinałowy!

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/tetnoregionu/photos/pcb.9002581296449539/9002561443118191/

Marek Mostowski
Fot. Zbigniew Komorowski i Sebastian Daukszewicz

ks_pila

ks_pila_02 ks_pila_03 ks_pila_04 ks_pila_05 ks_pila_06 ks_pila_07