Książka jest OK! „Oczy” – czytanie i warsztat artystyczny z Iwoną Chmielewską

Pod patronatem medialnym Tętna Regionu

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pile zaprasza dzieci i dorosłych do wspólnego czytania i warsztat artystyczny z Iwoną Chmielewską. 9 października br. (piątek) zaplanowano dwa spotkania: w Pile, godz. 15.15, Filia nr 8 PiMBP, ul. Andersa 10 oraz w Kotuniu (gm. Szydłowo), godz. 18.00, świetlica wiejska.

Iwona Chmielewska – tworzy autorskie książki obrazkowe dla ludzi w każdym wieku. Uważne społecznie. Zdobywa za nie najważniejsze międzynarodowe nagrody, np.  Złote Jabłko na Biennale Ilustracji w Bratysławie i dwukrotnie BolognaRagazzi Award. Jej książki znane są w Korei Południowej, Japonii, Chinach, Meksyku, na Tajwanie, w Portugalii, Francji, Hiszpanii, Niemczech i Izraelu. W ciągu kilku ostatnich lat 11 książek ukazało się także w Polsce. Między innymi: „Pamiętnik Blumki”, „Kłopot”, „Cztery miski”, „Cztery strony czasu”, „O tych, którzy się rozwijali”, „W kieszonce”, „Cztery zwykłe miski”, „O wędrowaniu przy zasypianiu”, „Domowe duchy”, „Oczy”. Mieszka i pracuje w Toruniu.

Spotkania w ramach działań artystycznych i społecznych pn. „Książka jest OK.!” Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile. Współorganizatorzy: Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowie oraz Sołectwo w Kotuniu.

Patronat honorowy sprawują: Franciszek Tamas – Starosta Pilski, Piotr Głowski – Prezydent Miasta Piły. Medialny: Fundacja ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom”, Polska Sekcja IBBY oraz media lokalne i regionalne.

I.B.
Fot. Krzysztof Dubiel dla Instytutu Książki

ksiazka_jest_ok1_01

SONY DSC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *