Kulinarni Odkrywcy z powiatu pilskiego podbili serca internautów i Jury!

Aż dwa zespoły z powiatu pilskiego stanęły na podium 12. edycji programu Tesco dla Szkół – „Kulinarni Odkrywcy”. W tym wyjątkowym, filmowym konkursie dzieci przeprowadziły najlepszy kulinarny eksperyment – przekonywały do nauki gotowania i zdrowego odżywiania.

Wśród najlepszych znalazł się film zespołu „Qlinarni Krajniacy” z Zespołu Szkół w Miasteczku Krajeńskim, który podbił serca jurorów i wygrał w kategorii „Najlepszy film z historią w tle” oraz zespół „SP12_4B_BRAINS” ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Pile, który zachwycając swoim wykonaniem, wygrał w kategorii „Najlepsza realizacja filmowa”. Młodzi Kulinarni Odkrywcy zmierzyli się z kilkuset szkołami z całej Polski i wywalczyli nowoczesny sprzęt multimedialny dla swojej placówki.

Kulinarni Odkrywcy opanowali polskie szkoły

W 12. edycji programu Tesco dla Szkół uczniowie blisko 400 szkół podstawowych i gimnazjalnych mieli tylko 2 minuty, aby odkryć gotowanie na nowo. Zespół „Qlinarni Krajniacy” został wybrany przez jurora Katię Roman-Trzaską, założycielkę pierwszej w Polsce Szkoły Gotowania dla Dzieci, jako laureat w kategorii „Najlepszy film z historią w tle”, natomiast Mirosław Jakubik, operator obrazu i producent filmowy, odznaczył zespół „SP12_4B_BRAINS” ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Pile, w kategorii „Najlepsza realizacja filmowa”. Tym samym uczestnicy konkursu wygrali nowoczesne pracownie multimedialne, z których już niedługo korzystać będą wszyscy uczniowie z Zespołu Szkół w Miasteczku Krajeńskim i ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Pile.

Gotowanie odkryte na nowo

Badania „Kulinarni odkrywcy” wykazały, że im lepiej dziecko radzi sobie w kuchni, tym zdrowiej się odżywia. Niestety, coraz więcej dzieci sięga po niezdrowe przekąski i słodycze. Recepta? Uczmy się gotowania i cieszmy się odkrywaniem nowych smaków. W całej Polsce zespoły Kulinarnych Odkrywców podjęły nasze wyzwanie!  A w województwie wielkopolskim zadanie było wyjątkowo trudne, ponieważ badania wykazały, że w tym regionie jedynie 40% dzieci pozostawionych samych w domu umiałoby odgrzać sobie gotową potrawę. Czas to zmienić!

Ugotowani na medal

Czy wiecie, co jada się w Krajnie? Nie? Krajeńscy uczniowie sprawdzili to i chętnie podzielą się swoją wiedzą. Zespół „SP12_4B_BRAINS” zabrał nas w podroż do mózgu, do miejsca gdzie podejmuje się decyzje o tym, czy zjemy zdrowo czy niezdrowo i pokazał, jakie wybory żywieniowe należy podejmować. Zwycięstwo uczniów z Miasteczka Krajeńskiego i Piły zagwarantowało nie tylko nowoczesny sprzęt dla ich szkół – wszyscy członkowie zespołów otrzymają odtwarzacze MP4 i inne nagrody rzeczowe. Zdaniem samych uczestników konkursu, cenne okazały się także wyniesione z udziału nowe umiejętności i wyjątkowe doświadczenia:
– Uczniowie chętnie brali udział w każdych scenkach, pomagali sobie nawzajem, wykazywali się kreatywnością i pomysłowością. Mieli niepowtarzalną okazję, by ujawnić swoje talenty, nawet te najmniejsze – przyznaje Marta Pawlak, opiekun zespołu „Samo-smyki” ze Szkoły Podstawowej we Wtórku. – Dzieci udowodniły, że potrafią się zintegrować, a wspólny cel motywuje ich do działania.

Następna edycja konkursu filmowego już w przyszłym roku szkolnym. Natomiast dla szkół, którym podobała się ta wspólna nauka przez zabawę, już w marcu dostępne będą kolejne inspirujące, wyzwania – np. stworzenie szkolnej gazetki ściennej na temat gotowania.  Zwycięskie szkoły nagradzane będą bonami towarowymi o wartości do 3 000 zł. Wszystkie placówki, które chciałyby wykorzystać szansę na urozmaicenie edukacji uczniów i przy okazji na podreperowanie budżetu, znajdą coś dla siebie na http://tescodlaszkol.pl/events.html.

Emocji ciąg dalszy

To nie koniec przygody! Na stronie www.tescodlaszkol.pl zgromadziła się publiczność ponad 100 000 użytkowników, którzy oprócz głosowania na filmy, sami stali się Kulinarnymi Odkrywcami wypełniając specjalne „misje” i kulinarne zadania. Ta edukacyjna zabawa wciąż trwa! Mniejsi i więksi kulinarni odkrywcy mogą uczestniczyć w ciągle uzupełnianych misjach i zdobywać punkty, dzięki którym można otrzymać nagrody, takie jak: roboty kuchenne, tablety, ekspresy do kawy i wiele innych. Zapraszamy wszystkich Czytelników do spróbowania swoich sił na www.tescodlaszkol.pl

Tekst: Biuro prasowe programu

kulinarni_odkrywcy10

foto Krzysztof Kuczyk / Cukry, www.cukry.com.pl kulinarni_odkrywcy11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *