Kupuj lokalnie i dołącz do akcji „Wspieraj Wielkopolskich Producentów” | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Kupuj lokalnie i dołącz do akcji „Wspieraj Wielkopolskich Producentów”

  Rozpoczęła się czwarta edycja akcji „Wspieraj Wielkopolskich Producentów” organizowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Inicjatywa ma na celu zachęcić konsumentów do nabywania produktów od lokalnych producentów zdrowej i tradycyjnej żywności, którzy są członkami Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska.

  Dziedzictwo kulinarne województwa wielkopolskiego oferuje wiele potraw oraz produktów stworzonych w oparciu o wielopokoleniowe receptury cechujące się najwyższa jakością oraz wyjątkowymi walorami smakowymi. Organizowana czwarta edycja akcji „Wspieraj Wielkopolskich Producentów” ma zachęcić kupujących do zapoznania się z szeroką ofertą restauratorów oraz producentów z wielkopolski. Akcja to także promocja dorobku kulinarnego regionu i zachęta do świadomego i racjonalnego kupowania żywności ograniczając jej marnowanie.

  - Organizacja kolejnej edycji akcji „Wspieraj Wielkopolskich Producentów”  umożliwia dotrzeć konsumentom do wyjątkowych wielkopolskich przysmaków oraz potraw najwyższej jakości docenianej na całym świecie. Członkowie Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska oferują wyjątkowe produkty oraz dania, wśród których każdy kupujący znajdzie coś dla siebie. Zbliżający się okres świąteczny  to okazja do nabycia i wsparcia lokalnych wytwórców oraz zapoznania się z unikatowymi regionalnymi przysmakami. Wspierając rodzimych producentów dajmy wraz „lokalnego patriotyzmu” dzięki któremu ich restauracje, przedsiębiorstwa zakłady rozwijają się dlatego warto brać udział tej akcji – mówi Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski

  W ramach akcji została stworzona baza kontaktów do restauracji oraz producentów prowadzących sprzedaż swoich produktów w tradycyjnej formie w ofercie jest także możliwość zakupu zdalnego z dowozem lub odbiorem bezpośrednim. W ofercie znaleźć można takie specjały jak soki, wyroby cukiernicze, wędliny, mięso, oleje, kiszonki, miody, a także lokalne dania oferowane przez restauracje na wynos.

  Aby dołączyć do akcji wystarczy wejść na stronę Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska (www.sdk-wlkp.pl) lub  skorzystać z aplikacji  na smartphony Kulinarna Wielkopolska, wybrać interesujący produkt lub restaurację i złożyć zamówienie online bądź telefonicznie.

  Szczegółowe informacje na temat akcji zawarte są na stronie www.sdk-wlkp.pl lub w bezpłatnej aplikacji na smartphona z kodu QR. Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska znajdziecie Państwo również na Facebooku.

  B.Z.

  kupuj_lokalnie

  kupuj_lokalnie_02 kupuj_lokalnie_03 kupuj_lokalnie_04 kupuj_lokalnie_05 kupuj_lokalnie_06 kupuj_lokalnie_07 kupuj_lokalnie_08 kupuj_lokalnie_09 kupuj_lokalnie_10 kupuj_lokalnie_11 kupuj_lokalnie_12 kupuj_lokalnie_13 kupuj_lokalnie_14