Kwiaty pod tablicą przywódcy ruchu ludowego

To już tradycja ludowców. 30 października 2018 przy ulicy Witosa w Pile osoby związane z Polskim Stronnictwem Ludowym z powiatu pilskiego na czele z posłem Krzysztofem Paszykiem, Stefanem Piechockim – Prezesem ZP PSL w Pile i Eugeniuszem Jagłą – Prezesem Koła Miejskiego PSL w Pile uczcili 73 rocznicę śmierci wybitnego działacza ruchu ludowego, Wincentego Witosa – który należał do najwybitniejszych polskich polityków II Rzeczypospolitej oraz przez cały okres swego życia i działalności wpływał w sposób znaczący na rozwój społeczny i gospodarczy rodzinnej wsi. Pilscy ludowcy upamiętnili również 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

– Co roku przed Świętem Zmarłych gromadzimy się pod tablicą Wincentego Witosa. Jest to upamiętnienie dobrego ludowca w skali kraju, który przez swoją karierę przeszedł wiele stanowisk, m.in. był wójtem, premierem. Myślę, że wracają ponownie te czasy i dlatego warto go upamiętniać – mówi Stefan Piechocki, prezes ZP PSL.

– Cieszę się, że od kilku lat z przedstawicielami PSL w tym miejscu się spotykamy, aby przypominać mieszkańcom Piły i powiatu pilskiego postać wybitnego męża stanu, Wincentego Witosa. Ten rok jest szczególny, bowiem upamiętniamy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Wincenty Witos jest jednym z tych, których nazywamy ojcami założycielami niepodległej Polski. Trzeba podkreślać jego wielki wkład w to, żeby Polska była wolna – dodaje Krzysztof Paszyk, poseł ziemi pilskiej PSL.

Wincenty Witos, wielki przywódca Ruchu Ludowego, trzykrotny premier i mąż stanu zmarł 31 października 1945 r. w Krakowie.

Sebastian Daukszewicz

kwiaty_pod_tablica00

kwiaty_pod_tablica12 kwiaty_pod_tablica01 kwiaty_pod_tablica02 kwiaty_pod_tablica03 kwiaty_pod_tablica04 kwiaty_pod_tablica05 kwiaty_pod_tablica06 kwiaty_pod_tablica07 kwiaty_pod_tablica08 kwiaty_pod_tablica09 kwiaty_pod_tablica10 kwiaty_pod_tablica11