„Laurka czy cytryna?” na ulicach Wyrzyska | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  „Laurka czy cytryna?” na ulicach Wyrzyska

  Laurka czy cytryna? O takiej formie nagrody lub kary dla kierowców decydowały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wyrzysku w ramach wspólnej akcji z policjantami z Komisariatu Policji w Wyrzysku oraz Burmistrz Wyrzyska. Dla wzorowych kierowców przygotowane były świąteczne słodkości i piękne kolorowe laurki, które wykonały dzieci podczas konkursu, a dla tych mniej zdyscyplinowanych kwaśna cytryna.

  26 marca br. na ulicach Wyrzyska kierowcy mogli spotkać nietypowe patrole. Wraz z policjantami z Komisariatu Policji w Wyrzysku na czele z Komendantem kom. Marcinem Towalewskim, o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego dbały również dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wyrzysku oraz Burmistrz Wyrzyska Pani Bogusława Jagodzińska.

  Szczególnie do tej akcji przygotowały się dzieci, które kilka dni wcześniej bardzo aktywnie wzięły udział w konkursie związanym z tematyką bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Te najpiękniejsze laurki były wręczane kierowcom, którzy podróżowali zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dodatkowo kierowcy otrzymali słodkości wraz ze świątecznymi życzeniami.

  Łamiących przepisy ruchu drogowego kierowców, czekało jeszcze jedno wstydliwe doświadczenie. W czasie kiedy policjanci kontrolowali zatrzymany pojazd jego kierowca otrzymywał od dzieci kwaśną cytrynę. Dodatkowo musiał on również wytłumaczyć najmłodszym dlaczego złamał przepisy. W opinii większości kierowców taka dodatkowa „kara” była o wiele bardziej dotkliwa niż otrzymany mandat.

  Dziękujemy za udział w akcji profilaktycznej dzieciom oraz dyrekcji Szkoły Podstawowej w Wyrzysku, oraz Pani Wyrzyska Burmistrz Bogusławie Jagodzińskiej.

  Podkom. Żaneta Kowalska
  KPP w Pile

  laurka_czy_cytryna00

  laurka_czy_cytryna08 laurka_czy_cytryna01 laurka_czy_cytryna02 laurka_czy_cytryna03 laurka_czy_cytryna04 laurka_czy_cytryna05 laurka_czy_cytryna06 laurka_czy_cytryna07