Lekcje ekologii w Powiatowym Centrum Edukacji w Pile

Powiatowe Centrum Edukacji Ekologicznej, działające w I LO w Pile, 6 lutego było otwarte dla mieszkańców miasta.

Z samego rana pojawili się słuchacze Uniwersytetu III Wieku, którzy wykonywali doświadczenia polegające na badaniu stanu wody, gleby i powietrza. PCEE odwiedziły także grupy przedszkolne. Maluchy wypełniały eko-kolorowanki.

– Program zajęć w Powiatowym Centrum Edukacji Ekologicznej dostosowany jest do każdego wieku – wyjaśnił nauczyciel chemii Tomasz Wołowiec, który prowadził zajęcia.

PCCE odwiedził także Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski. – Jest to miejsce dostępne dla wszystkich mieszkańców powiatu i doskonale wyposażone w nowoczesny sprzęt. Szczególnie cenne jest, że odwiedzają je najmłodsi mieszkańcy, którzy chętnie uczą się proekologicznych zachowań – powiedział.

PCEE oficjalnie otwarto w październiku 2019 r. Powstało w ramach projektu „Eko-Edukacja w Powiecie Pilskim” realizowanego przez Powiat Pilski razem z Nadleśnictwami Zdrojowa Góra i Kaczory.

Centrum posiada zestawy mikroskopowe, tablicę interaktywną, zestawy laboratoryjne do badań wody, gruntu i powietrza.

Na tarasie budynku zamontowano stację meteo, dzięki której na bieżąco monitowany jest stan powietrza. Prowadzone są także lekcje z segregacji odpadów i alternatywnych źródeł pozyskiwania energii.

Starostwo Powiatowe w Pile

lekcje_ekologii1_01

lekcje_ekologii1_06 lekcje_ekologii1_02 lekcje_ekologii1_03 lekcje_ekologii1_04 lekcje_ekologii1_05