Lekkoatleci pilskiej Gwdy dobrze wypadli w PMP LZS

lekkoatleci_pilskiej

Lekkoatleci PLKS Gwda Piła rozpoczęli krótki sezon przełajowy od startu w Przełajowych Mistrzostwach Polski LZS w Żerkowie. Krótki dlatego, że część imprez przełajowych, w tym roku, przede wszystkim Przełajowe Mistrzostwa  Polski i Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Przełajach zostały  w kalendarzu PZLA zaplanowane na listopad. Wiosną odbędą się  m.in.  Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Przełajach.

Na trudnych i selektywnych trasach przełajowych w Żerkowie wystartowało ok. 500 uczestników z całego kraju. Świetnie w tych zawodach wystartowała 15-letnia Zuzanna Doroba, która w swojej konkurencji, 1500 m młodziczek zdecydowanie zwyciężyła, potwierdzając, że jej duży talent rozwija się prawidłowo.

Przynależność do ścisłej czołówki krajowej potwierdzili też Mikołaj Czechowicz, który zajął  wysokie szóste miejsce w kategorii juniorów na 4000 m i Norbert Śliwiński jedenasty w kategorii juniorów młodszych na 3000m. Zwłaszcza te dwie kategorie były bardzo mocno obsadzone przez ścisłą czołówkę krajową, medalistów Mistrzostw Polski.

Satysfakcjonujące były też miejsca innych biegaczy Gwdy, którzy swoimi zdobytymi punktami przyczynili się do zespołowego zwycięstwa w tych zawodach przez reprezentację Wielkopolski. Ponadto miejsca w czołówce zajęli: 9 m.- Kajetan Kasprzak 1000m kat. dzieci, 11 m.- Grzegorz Sarbak 4000 młodzieżowcy, 12m – Mieszko Tobera 4000 m młodzieżowcy, 17m – Agata Łańska 1500 m młodziczek.