Lekkoatleci pilskiej GWDY nie spuszczają z tonu!

lekkoatleci_gwdy_nie_spuszczaja

Lekkoatleci pilskiej „Gwdy” bardzo udanie startowali  w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS w kategorii U23, które odbywały się  w ramach XXV Jubileuszowych Igrzysk LZS w Słubicach.

Najwięcej powodów do zadowolenia miał zaledwie siedemnastoletni utalentowany Dawid Hajduk. W silnie obsadzonym biegu na 400 m zajął piątą lokatę z nowym wartościowym rekordem życiowym 50,27.  Równie dobrze w zawodach zaprezentował się rówieśnik Dawida, Jan Gański, który w skoku wzwyż zdobył srebrny medal, pokonując poprzeczkę na wysokości 175 cm. Wysokie czwarte miejsce w biegu na 400ppł wywalczył szesnastoletni  Dominik Dąbek. W swoim debiucie na dystansie 400ppł, przy płotkach wyższych, stosownie do kategorii U23, osiągnął dobry rezultat 61,30.

Lekkoatleci „Gwdy” bardzo udanie reprezentowali Wielkopolskę w biegach sztafetowych. Aż pięciu zawodników zdobyło medale: Agata Łańska – 4×100, Adam Bembnista – 4×100, Mikołaj Czechowicz – 4×400, Dominik Dąbek – 4×400, Dawid Hajduk – 4×400.

Pozostałe wyniki indywidualne zawodników „Gwdy”: Agata Łańska-800 m- 2:31,64- 6 miejsce, Danuta Peksa – chód 5000 m – 30:06,67- 4 miejsce, Adam Bembnista – 400ppł- 62,40- 5 miejsce.

W punktacji drużynowej na sklasyfikowanych ponad 80 klubów, zawodnicy „Gwdy” z dorobkiem 32 pkt zajęli wysokie trzynaste miejsce. Reprezentacja Wielkopolski w klasyfikacji medalowej zwyciężyła natomiast w punktacji drużynowej zajęła drugie miejsce ulegając jedynie województwu Śląskiemu.

Niebawem bo już 3 września zawodnicy „Gwdy” wystartują w Poznaniu w Klubowej Lidze Młodzików, natomiast tydzień później również w stolicy Wielkopolski w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, z których wyniki wliczane są do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego.