Lekkoatleci pilskiej GWDY podtrzymali dobrą passę

lekkoatleci_gwdy

Po bardzo udanym starcie Agaty Trzaskalskiej z klubu PLKS „Gwda” Piła w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w 7-boju w Warszawie, w którym wywalczyła czwarte miejsce ze świetnym wynikiem 4.684 pkt, dobrą passę podtrzymali jej młodsi koledzy startujący w ramach Mistrzostw Polski Juniorów (U20), które przez trzy dni odbywały się w Lublinie.

Do wcześniej zdobytych przez Agatę 16 pkt do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego, juniorzy w Lublinie dodali 23 pkt.

Potwierdził swój talent i aspiracje  ubiegłoroczny junior młodszy Mikołaj Czechowicz, który w biegu na 2000 prz. przy padającym deszczu poprawił swój rekord życiowy aż o 12 sekund, uzyskując rezultat 5:57,94. W ramach rozegranych dwóch serii wywalczył wysoka czwartą lokatę. Przy dalszym postępie tego zawodnika należy przypuszczać, że w kolejnym roku jeszcze jako junior zdobędzie upragniony medal i zakwalifikuje się na Mistrzostwa Europy Juniorów. Na drugi dzień Mikołaj , dla powiększenia dorobku punktowego klubu udanie wystartował na 1500 m zajmując 10 miejsce, uzyskując czas 4:02,30.

Pozostali dwaj zawodnicy klubu PLKS „Gwda” Piła nie odstawali poziomem od Mikołaja. Jacek Włodarczak w skoku w dal zajął wysoką ósmą pozycję z dobrym wynikiem 6,61 i siedemnastą pozycję w trójskoku – 12,35. Do finału B w biegu  na 400ppł zakwalifikował się z rekordem życiowym 58,24 Mikołaj Szarejko, łącznie zajmując w swojej konkurencji punktowane czternaste miejsce.