Lekkoatleci pilskiej GWDY punktowali w Toruniu

lekkoatleci_gwdy

Lekkoatleci pilskiej „Gwdy” dobrze wystartowali w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, które odbyły się w nowoczesnej hali sportowej w Toruniu.

Bliski zdobycia medalu był Piotr Konek, który w chodzie na 5000 m juniorów młodszych zajął czwarte miejsce, nieznacznie przegrywając walkę o brązowy medal. Uzyskał jednak bardzo wartościowy rezultat 26:02,11, poprawiając  swój rekord życiowy aż o dwie minuty. W ten sposób utalentowany Piotrek staje się  jednym z kandydatów do medalu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i udziału w reprezentacji Polski w Pucharze Europy w chodzie sportowym.

Siódmą lokatę w chodzie sportowym na 3000 m juniorek młodszych zajęła Hanna Krajewska, osiągając rezultat 18:17,71. Wysokie ósme miejsce w skoku wzwyż juniorów młodszych zajął ubiegłoroczny medalista Mistrzostw Polski Młodzików, Marcin Król. Osiągnął bardzo wartościowy rezultat 189 cm, bijąc przy tym o 4 cm swój rekord życiowy.

Podczas tych Mistrzostw swoje rekordy życiowe pobili również: junior Mieszko Tobera  w biegu na 1500 m – 4:15,58 , junior młodszy – Paweł Konek w biegu na 300 m – 37,98 oraz juniorka młodsza Katarzyna Madej w skoku wzwyż- 150 cm.

Z.Ł.