Lekkoatleci pilskiej GWDY startują zgodnie z kalendarzem

sdr

Lekkoatleci PLKS Gwda Piła mimo istniejących obostrzeń i utrudnień związanych z pandemią COVID19 ambitnie i konsekwentnie realizują kalendarz tegorocznych startów, które są wliczane do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego.

Zawodnicy kategorii U16 wzięli udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Biegach Przełajowych, które odbyły się w Stargardzie. Ponownie wspaniałą klasę pokazała czternastoletnia Zuzanna Doroba, która zdobyła złoty medal w biegu na 1500m. Przypomnijmy, że kilkanaście dni temu na Mistrzostwach Polski Młodzików w Słupsku właśnie Zuzannę pozbawiono medalu za rzekome nadepnięcie stopą na linię wyznaczającą tor.

Ponadto wysokie punktowane miejsca wywalczyli również czternastolatkowie: Agata Łańska w biegu na 2500 m (10 miejsce) i Oliwier Kamiński na 2000 m (11 miejsce). Cieszy zwłaszcza fakt, że ta trójka zawodników będzie mogła jeszcze w przyszłym roku startować w kategorii młodzików (14-15lat).  Wspomnianych troje zawodników wzbogaciło dotychczasowe konto punktowe „Gwdy” do 84 pkt w ogólnopolskim współzawodnictwie sportu młodzieżowego.

W tym roku jest jeszcze realna szansa, tak twierdzą trenerzy „Gwdy”, że konto to może się jeszcze powiększyć już 28 listopada w Kwidzyniu , tam bowiem wystartują biegacze tego klubu w Przełajowych Mistrzostwach Polski.

Z.Ł.