Lekkoatleci pilskiej Gwdy w Lublinie zdobyli 19 pkt do OWSM

Lekkoatleci pilskiej „Gwdy” bardzo udanie rozpoczęli letni sezon sportowy 2024 dotyczący imprez mistrzowskich w ramach Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportowego w bieżącym roku.

 

Pięcioro czołowych juniorów młodszych tego klubu wcześniej zakwalifikowało się do udziału w zawodach  finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która jednocześnie ma rangę Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych U18.

 

Trzydniowe zawody zostały przeprowadzone na stadionie w Lublinie. Była zatem szansa zdobywania nie tylko punktów do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa  Sportu Młodzieżowego, ale również wywalczenia medalu Mistrzostw Polski U18. Z tej szansy skorzystała zaledwie szesnastoletnia Wiktoria Wójcik – podopieczna trenera Ignacego Krzewińskiego, która  niespodziewanie w rzucie oszczepem zdobyła brązowy medal  z nowym rekordem życiowym 45,08 m. Dodatkowo zakwalifikowała się do finału rzutu dyskiem, ostatecznie zajmując w nim 12 miejsce z wynikiem 31,22. Cieszy fakt, że Wiktoria jest córką Iwony Wójcik z d. Czerwińskiej, aktualnie  nauczycielki SP5 w Pile, która w nieodległej przeszłości była również czołową lekkoatletką PLKS „Gwda”.

 

Wszyscy pozostali zawodnicy Gwdy zajęli w tej  wielkiej imprezie punktowane miejsca: 9 m. – Hubert Margowski – 2000prz- 9:22,15, 13 m. – Jakub Kulpa – 3000 m – 9:05,66, 18 m. – Konrad Kadecki – 3000 m – 9:26,80, 20m.- Ignacy Adler- oszczep- 46,34.

 

Łącznie zawodnicy „Gwdy” zdobyli 19 pkt do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportu Młodzieżowego.

 

Zbigniew Łapacz