Leśnicy wspierają służbę zdrowia

lesnicy_wspieraja

Pilscy leśnicy przekazują 100 tys. zł jako wsparcie Szpitala Specjalistycznego im. Stanisława Staszica w Pile na doposażenie mikrolaboratorium punktu diagnostycznego, w którym będą robione testy na obecność wirusa SARS-Cov-2. Lasy Państwowe wspierają zwalczanie epidemii COVID – 19 i w skali całego kraju przekazują 2 mln zł.    

Jeśli zajdzie taka konieczność, osoby kierowane na kwarantannę w związku z zagrożeniem zakażeniem koronawirusem, będą mogły ją odbywać w obiektach wypoczynkowo – szkoleniowych Lasów Państwowych.

– W tym trudnym dla nas wszystkich czasie – w czasie epidemii – każda okazana pomoc jest dużym wsparciem. Za dwa miliony złotych można zakupić szereg  potrzebnych teraz środków do ratowania zdrowia i życia. Polska Służba Zdrowia codziennie walczy o ludzkie życie. Dziękuję wszystkim, którzy włączają się w walkę z epidemią – podkreślił minister środowiska Michał Woś.

Więcej o wsparciu można przeczytać na profilu facebookowym Ministerstwa Środowiska oraz na stronie www.lasy.gov.pl.

Nie każdy może być na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem. Nie każdy powinien tam być. Ale możemy pomóc. Każdy z nas również może wspierać personel medyczny w ramach akcji #ZostańWDomu i #NieOkłamujęLekarzy, by mogli działać, nie narażając siebie niepotrzebnie.

Dominika Nadolna RDLP w Pile