Lipcowe doskonalenie pilskich strażaków

W miesiącu lipcu załogi obu Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych PSP w Pile w ramach doskonalenia zawodowego kontynuowały tematy związane z ratownictwem wodnym. Zajęcia przeprowadzono na zbiornikach wodnych, które znajdują się w granicach miasta Piły lub w jego najbliższej odległości. Przypomniano zasady bezpieczeństwa podczas tego typu działań, omówiono i przećwiczono sposoby podejmowania poszkodowanych z wody oraz udzielania im pierwszej pomocy.

Kolejnym tematem realizowanym i ćwiczonym przez pilskich strażaków były działania przeciwpowodziowe. Część praktyczną przeprowadzono w siedzibach Jednostek, a nad Zalewem Koszyckim w Pile odbyły się zajęcia praktyczne.

Wykorzystując obecność przy zbiornikach wodnych, wszystkie zmiany służbowe miały okazję na przećwiczenie budowania układów pompowo – wężowych. Operatorzy sprzętu sprawdzili działanie autopomp i armatury wodnej w pojazdach gaśniczych. Zajęcia te przeprowadzono w ramach przygotowania do sezonu o zwiększonej palności na terenach leśnych i rolniczych.

KP PSP Piła

lipcowe_doskonalenie10

lipcowe_doskonalenie16 lipcowe_doskonalenie11 lipcowe_doskonalenie12 lipcowe_doskonalenie13 lipcowe_doskonalenie14 lipcowe_doskonalenie15

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *