List do Ojca… | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  List do Ojca…

  list_do_ojca

  - Jak często trudno powiedzieć to, co łatwiej jest napisać… Jak niełatwo przekazać, niekiedy przez łzy, to co można przesłać listem… Jak mogłoby między nami być lepiej, gdybyśmy więcej ze sobą rozmawiali… Wszystko to, co składa się na nasze życie i emocje może być czymś, co nas dzieli, ale i tym, co częściej nas łączy. Dlatego idea konkursu „List do ojca” uwiodła mnie zupełnie – mówi senator Adam Szejnfeld, który włączył się w ogólnopolską akcję Senatu RP.  

  Senator Adam Szejnfeld zaprosił uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych do udziału w konkursie pt. List do Ojca na temat: „Kim jest i co dla mnie znaczy mój tata?” Podstawowym celem tego konkursu jest propagowanie odpowiedzialnego ojcostwa.

  Senacka Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej we współpracy z Fundacją Cyryla i Metodego – Inicjatywa Tato.net, ogłosiła 6. edycję konkursu „List do Taty”.  Zadaniem uczniów, jest napisanie pracy w formie listu do ojca na temat: kim jest i co znaczy tata w życiu danego młodego człowieka. Konkurs, który po raz pierwszy został zorganizowany przez Senat w roku 2011, ma na celu także skierowanie uwagi opinii publicznej na niezastąpioną rolę ojca w życiu dziecka.

  Zorganizowanie konkursu nie byłoby możliwe bez zaangażowania senatorów, między innymi senatora Adama Szejnfelda, którzy współpracując ze szkołami ze swojego okręgu wyborczego, wyłaniają laureatów etapu okręgowego. Spośród nich jury senackiej Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej wyłoni zwycięzców konkursu. Wyniki już niebawem!

  Anna Karmowska
  Biuro Adama Szejnfelda