Listopadowy numer Tętna Regionu jest już do Waszej dyspozycji!

ikona

Za oknami jesienna szaruga. Słońca, które jest tak charakterystyczne dla Złotej Polskiej Jesieni… jak na lekarstwo. A więc wszystko, co wokół nas, predestynuje do zatopienia się w lekturze, ciekawej książki, ale przede wszystkim najnowszego wydania Tętna Regionu, w którym jak zwykle każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Zatem gorąco i słonecznie zapraszam do satysfakcjonującej lektury.  

W listopadowym wydaniu:

– Zwyczajowo wiele informacji z Piły i regionu,

– w dodatku „Z pierwszej ręki” ogrom wiadomości z Pilskiego Ratusza,

– kompendium wiedzy o tym co w kulturze, sporcie i nie tylko „piszczy”.

– zajmująca publicystyka i wiele więcej!

Rekomendujemy:

Dobry marketing to podstawa. Manna nie spadnie sama z nieba!
Rozmowa z Tomaszem Gapińskim, aktualnie żużlowcem Ostrovii, rodowitym pilaninem i w sezonie 2017 i 2018 kapitanem pilskiej Polonii. – Narzekaliśmy w Pile na poprzedni zarząd, że nic nie robi, tylko siedzi i czeka. A obecny zarząd w tym zakresie działa podobnie. Dobry marketing to podstawa, bo manna nie spadnie sama z nieba.
str. 28 i 29

W Lubaszu odbyła się XXV Msza Święta Hubertowska.
Dzień św. Huberta, który przypada 3 listopada jest najważniejszym dniem w roku dla wszystkich myśliwych i leśników. Z okazji tego święta 27 października w Sanktuarium Królowej Rodzin w Lubaszu pod przewodnictwem ks. kanonika Eugeniusza Lijewskiego – kapelana wielkopolskich myśliwych została odprawiona Msza św. Hubertowska w intencji żyjących i zmarłych – leśników, myśliwych i rolników z Okręgu Pilskiego.
str. 20

Pilscy Strażnicy Miejscy z otwartym sercem i wielką empatią
Przeróżne opinie krążą na temat Straży Miejskiej. Jak to zwykle bywa, są pozytywne, ale nie brakuje negatywnych. Malkontenci, nie znając faktów dotyczących codziennej pracy strażników miejskich, twierdzą że są to lenie i nieroby. I właśnie ci optują za likwidacją tej instytucji, podległej samorządowi. Jak jest naprawdę? Czy strażnicy miejscy to trutnie i wałkonie, czy może są to niezwykle potrzebni funkcjonariusze czuwający nad porządkiem i bezpieczeństwem lokalnej społeczności? Niech odpowiedzią będzie zdarzenie, które miało miejsce 1 listopada przed Cmentarzem Komunalnym w Pile!
str. 25

– Stały cykl pytań do prezydenta Piły i odpowiedzi udzielonych przez Piotra Głowskiego, „Prezydent odpowiada”.
W listopadowym wydaniu dużo o komunikacji miejskiej i parkingach. Przeczytajcie koniecznie o co konkretnie pytali Czytelnicy Włodarza Piły, i jakich odpowiedzi udzielił prezydent Głowski.
str. 9

– PRAWNIK RADZI – Radca Prawny, Agnieszka Przeworek–Rataj w listopadowym odcinku tej niezbędnej rubryki, opatrzonej tytułem „Jak się uchronić przed nieuczciwymi najemcami” podpowiada jak prawidłowo skonstruować umowę najmu, aby jej treść pozwalała wynajmującym spać w miarę spokojnie. Jeżeli  macie zamiar wynająć swoje mieszkanie, warto poznać wszystkie szczegóły z podpowiedzi pani mecenas, które znajdują się na 9 stronie listopadowego numeru Tętna Regionu.
str. 9

– REAKCJA – w której staramy się rozwiązywać problemy każdego z Was… i czynimy to skutecznie i bezstronnie!
W tym odcinku Waszej rubryki interwencyjnej na podstawie listu Czytelnika poruszyliśmy temat/problem niezbyt – i tu eufemizm – otwartych na klienta firm kurierskich. Kto chce poznać szczegóły, koniecznie powinien zajrzeć do listopadowej REAKCJI.

– Pod Lupą – listopadowy odcinek opatrzyłem może nieco enigmatycznym (a może, wręcz wiele mówiącym) tytułem „Druciar(k)a, czy jednak lepiej DRUCIARZ?!”. O czym mowa? Tylko nieznacznie uchylę rąbka tajemnicy. Mowa będzie o epatującym nas ze wszystkich (no, prawie) stron, nieraz wręcz na siłę, nadawaniu nazwom zawodów męskich form żeńskich. Szczegóły pokażą się wyłącznie… gdy zajrzycie „Pod Lupę”. Zachęcam gorąco do lektury!

GORĄCO POLECAMY!!!
– stałe kąciki porad
– lawinę konkursów z gradem cennych nagród
– i wiele, wiele, wiele więcej!

CZYTAJ NAS – TO NIE STRACONY CZAS!

Zapraszam do lektury!

Marek Mostowski
redaktor naczelny