Literacki debiut złotowianina

Zapraszamy na spotkanie autorskie z SZYMONEM ROGOWICZEM i jego książką „Uroboros, czyli reportaż onanisty” . Środa – 21go lutego – godzina 17:00 – MBP, ul. Grochowskiego 17. Zapraszamy wraz z Autorem.

 

A oto wydawnicza zapowiedź:

 

…Wybierz się w podróż do wnętrza umysłu…

 

Paweł doskonale wie, czym jest uzależnienie, od wielu lat mierzy się z nim codziennie. Niespełniony w życiu zawodowym i prywatnym mężczyzna, szuka ulgi w wirtualnym świecie. Czy jest to jednak odpowiednie miejsca dla rozdartego wewnętrznie człowieka?

 

Kiedyś Paweł marzył o rysowaniu komiksów, karierze grafika, miał pomysł na życie i mnóstwo planów. Dziś dobiega trzydziestki, wynajmuje pokój w mieszkaniu studenckim i nie potrafi znaleźć stałej pracy. Całą swoją energię przeznacza na poszukiwanie erotycznych doznań oferowanych przez wirtualny świat. Tkwiąc w silnym uzależnieniu od masturbacji, Paweł nie zauważa, jak zmarnowane przez niego dni zamieniają się w tygodnie, miesiące i lata. Dawne aspiracje straciły na znaczeniu, a kolejne próby walki z nałogiem za każdym razem kończą się porażką oraz gorączkowym poszukiwaniem seksualnego spełnienia.

 

Uroboros, czyli reportaż onanisty to dramat przepełniony bólem i żalem do samego siebie. Zapis podróży w głąb świadomości rozdartego wewnętrznie człowieka, a zarazem ważny głos w dyskusji na temat przemian cywilizacyjnych i kulturowych w scyfryzowanym świecie.

 

Nie można nasycić Uroborosa, on zawsze chce więcej, a stale dostaje tyle samo.

 

Tylko tyle, ile da radę w sobie pomieścić. Więcej.

 

Czy Paweł będzie potrafił zerwać z nałogiem, który pochłonął go bez reszty? Przekonaj się, czytając książkę!

 

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res.

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Złotowie