Łobżenica. Ucieczka zakończona zarzutami

lobzenica_ucieczka

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Łobżenicy zatrzymali 30-letniego mieszkańca gminy Złotów, który chciał uciec przed policyjną kontrolą. Jak się okazało mężczyzna posiadał aż 5 sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Wstępne badanie potwierdziło także, że w jego organizmie znajdowała się amfetamina.

We wtorek, 15 listopada w godzinach wieczornych policjanci Posterunku Policji w Łobżenicy pełnili służbę na terenie gminy. W pewnym momencie zauważyli pojazd marki Opel, którego kierowca na widok radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać do kontroli samochód używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierujący jednak nie reagował na żadne z nich, a ponadto gwałtownie przyśpieszył rozpoczynając ucieczkę.

Funkcjonariusze rozpoczęli pościg drogą prowadzącą z Łobżenicy do miejscowości Rudna. Mężczyzna próbował jechać środkiem jezdni uniemożliwiając policjantom wyprzedzenie jego samochodu. Po kilku kilometrach funkcjonariuszom udało się zrównać z pojazdem i zmusić kierującego do bezpiecznego zatrzymania. Po krótkiej chwili 30-letni mieszkaniec gminy Złotów był już w rękach mundurowych.

Jak się okazało, mężczyzna posiadał aż 5 aktywnych zakazów prowadzenia pojazdów wydanych przez Sąd Rejonowy w Złotowie. Podczas zatrzymania zachowanie 30-latka wzbudziło u policjantów podejrzenia. Wstępne badanie na zawartość narkotyków w organizmie kierującego wykazało obecność amfetaminy.

Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty związane z niezatrzymaniem się do kontroli drogowej oraz niestosowaniem się do orzeczonego przez sąd zakazu. Po otrzymaniu wyników laboratoryjnego badania krwi 30-latek odpowie również za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków. Za popełnione przestępstwa grozić może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Wojciech Zeszot
KPP w Pile