Łobżenica. Zapraszamy na XXVII Ogólnopolski Bieg im. Alojzego Graja!

Pod patronatem medialnym Tętno Regionu zapraszamy do zgłoszenia swojego uczestnictwa oraz kibicowania w XXVII Ogólnopolskim Biegu im. Alojzego Graja, który odbędzie się 26 maja w Łobżenicy. Podobnie jak w latach ubiegłych bieg główny na 10 km poprzedzą biegi dziecięco-młodzieżowe. Natomiast tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem zapraszamy do wzięcia udziału w biegu organizowanym pod hasłem „Biegaj razem z nami”.

 

Bieg uliczny organizowany jest w Łobżenicy od prawie 30 lat. W tym roku odbędzie się po raz XXVII. Od 2016 roku honorowy patronat nad biegiem obejmuje Paweł Czapiewski, brązowy medalista Mistrzostw Świata w Edmonton.

 

Przed biegiem głównym na starcie stają uczniowie ze szkół podstawowych, którzy na ulicach Łobżenicy zdobywają pierwsze lekkoatletyczne doświadczenia. Każdego roku w zawodach bierze udział kilkuset młodych biegaczy z gminy Łobżenica i ościennych gmin. Po biegach dziecięco-młodzieżowych zawodnicy z różnych stron świata (powyżej 16 roku życia) stają na starcie do biegu głównego. Dziesięciokilometrowa trasa prowadzi z Łobżenicy przez Rataje i Górkę Klasztorną z powrotem do Łobżenicy. Start i meta znajdują się na Placu Zwycięstwa.

 

Po biegu głównym od kilku lat organizowany jest także bieg w ramach cyklu „Biegaj z nami”, w którym może wziąć udział każdy – dzieci, młodzież, dorośli, miłośnicy nordic walking, rodzice z dziećmi w wózkach. Nie ważne są miejsca, które się zajmuje, ale wspólna sportowa zabawa i promocja aktywności fizycznej. Wśród uczestników tego biegu rozlosowywane są atrakcyjne nagrody.

 

Bieg im. Alojzego Graja to cykliczna impreza, która cieszy się dużą popularnością. Jej sukces jest również impulsem do zainteresowania młodych uprawianiem sportu. Pokazuje, że ciężka praca i upór pozwala na osiąganie światowej sławy także mieszkańcom małych miejscowości.

 

Zachęcamy wszystkich biegaczy do zapoznania się z regulaminem i do elektronicznej rejestracji na stronie:  https://biegnijmy.pl/xxvii-bieg-im-alojzego-graja…

 

Zapisów można dokonać również w dzień wydarzenia na Palcu Zwycięstwa.

 

(SE)