Lotnicza przyjacielska impreza zagościła w Pile

Międzynarodowy Zlot Dwupłatowców to impreza, na którą piloci przybywają do Piły z wielką przyjemnością, a publiczność ma co podziwiać. Na drugi zlot do Piły przyleciało ponad 20 samolotów, m.in. z Polski, Niemiec, Francji czy Szwecji. Niestety ze względu na warunki atmosferyczne nie wszystkim pilotom udało się przylecieć do Grodu Staszica, a także odwołano drugi dzień zawodów. Na szczęście 16 maja pogoda była łaskawa dla publiczności, która przybyła na pilskie lotnisko.

A tam się działo. Gromadnie przybyli na pilski aerodrom widzowie mogli podziwiać m.in. najstarszy samolot w Polsce, Boeing Stearman, czy niesamowity podniebny pokaz Grupy Scandinavian Air Show. Nie zabrakło pokazu akcji gaśniczej samolotu Dromader z Krępska, czy popisów spadochroniarzy. Niewątpliwą ciekawostkę stanowił czworonożny przyjaciel jednego z pilotów, czworonożny Jimi, wystrojony w specjalnie uszytą pilotkę i zawsze latający w okularach.

– 13 dwupłatów wylądowało w Pile. Miało ich być dużo więcej, ale warunki pogodowe uniemożliwiły im przylot do nas. Wrażenia niesamowite, mimo że pod koniec sobotniej imprezy warunki pogodowe się psuły. Całą imprezę robimy od serca. Obcokrajowcy, którzy przylecieli byli zachwyceni naszą gościnnością. To miło, ile pozytywnych słów od wszystkich dostajemy na temat tej imprezy. Ten zlot to lotnicza przyjacielska impreza, która odbywać się będzie do końca świata i o jeden dzień dłużej. Już w głowie są plany dotyczące przyszłorocznego zlotu – mówi pomysłodawca zlotu Jacek Tobolski.

Z historią Zlotów Dwupłatowców można zapoznać się na stronie  http://dwuplaty.pila.pl/?page_id=75 .

Sebastian Daukszewicz

lotnicza_przyjacielska_impreza10

lotnicza_przyjacielska_impreza59 lotnicza_przyjacielska_impreza11 lotnicza_przyjacielska_impreza12 lotnicza_przyjacielska_impreza13 lotnicza_przyjacielska_impreza14 lotnicza_przyjacielska_impreza15 lotnicza_przyjacielska_impreza16 lotnicza_przyjacielska_impreza17 lotnicza_przyjacielska_impreza18 lotnicza_przyjacielska_impreza19 lotnicza_przyjacielska_impreza20 lotnicza_przyjacielska_impreza21 lotnicza_przyjacielska_impreza22 lotnicza_przyjacielska_impreza23 lotnicza_przyjacielska_impreza24 lotnicza_przyjacielska_impreza25 lotnicza_przyjacielska_impreza26 lotnicza_przyjacielska_impreza27 lotnicza_przyjacielska_impreza28 lotnicza_przyjacielska_impreza29 lotnicza_przyjacielska_impreza30 lotnicza_przyjacielska_impreza31 lotnicza_przyjacielska_impreza32 lotnicza_przyjacielska_impreza33 lotnicza_przyjacielska_impreza34 lotnicza_przyjacielska_impreza35 lotnicza_przyjacielska_impreza36 lotnicza_przyjacielska_impreza37 lotnicza_przyjacielska_impreza38 lotnicza_przyjacielska_impreza39 lotnicza_przyjacielska_impreza40 lotnicza_przyjacielska_impreza41 lotnicza_przyjacielska_impreza42 lotnicza_przyjacielska_impreza43 lotnicza_przyjacielska_impreza44 lotnicza_przyjacielska_impreza45 lotnicza_przyjacielska_impreza46 lotnicza_przyjacielska_impreza47 lotnicza_przyjacielska_impreza48 lotnicza_przyjacielska_impreza49 lotnicza_przyjacielska_impreza50 lotnicza_przyjacielska_impreza51 lotnicza_przyjacielska_impreza52 lotnicza_przyjacielska_impreza53 lotnicza_przyjacielska_impreza54 lotnicza_przyjacielska_impreza55 lotnicza_przyjacielska_impreza56 lotnicza_przyjacielska_impreza57 lotnicza_przyjacielska_impreza58

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *