Łukasz Przybylak ponownie trenerem PTPS Piła | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Łukasz Przybylak ponownie trenerem PTPS Piła

  Łukasz Przybylak zastąpi Nicolę Vettoriego na stanowisku trenera siatkarek PTPS Piła – poinformował PAP prezes klubu Radosław Ciemięga. Przybylak w poprzednim sezonie był asystentem Włocha, a dwa lata wcześniej samodzielnie poprowadził zespół.

  Pilanki pod wodzą Vettoriego zajęły w poprzednim sezonie ósmą lokatę i zanotowały najlepszy wynik od trzech lat.

  - Umowę z Vetttorim mieliśmy podpisaną na rok i jej po prostu nie przedłużyliśmy. Z wyniku osiągniętego w minionym sezonie jesteśmy dość zadowoleni, choć moim zdaniem była szansa na zajęcie wyższej lokaty. Końcówkę sezonu mieliśmy słabą, a w fazie play off wygraliśmy zaledwie dwa sety – powiedział PAP Radosław Ciemięga.

  Nowy trener z pilskim klubem związany jest już od kilku lat. Asystentem Przybylaka będzie Piotr Sobolewski, który ostatnio pracował w pierwszoligowym KS Murowana Goślina.

  Sztab szkoleniowy właśnie buduje zespół na kolejny sezon. Z PTPS-em pożegnały się Dorota Wilk (Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna), Klaudia Konieczna (Karpaty Krosno) oraz Keisha Leggs, Małgorzata Skorupa oraz reprezentantka Białorusi Olga Paulikouskaja, które szukają nowych klubów.

  PTPS pozyskał dwie nowe rozgrywające – Emilię Szubert (ostatnio Legionovia Legionowo) i Sylwię Kucharską (KS Murowana Goślina), atakującą Żanetę Baran (KS Murowana Goślina) i przyjmującą Karolinę Piślę (Impel Wrocław).

  - Szukamy jeszcze dwóch zawodniczek – na pozycji przyjmującej i środkowej – wyjaśnił Ciemięga.

  Pilanki przygotowania do nowego sezonu rozpoczną 1 sierpnia.

  Rozgrywki żeńskiej ekstraklasy, w której po raz pierwszy zagra 14 zespołów, zostaną zainaugurowane 15 października. PTPS w pierwszym meczu zmierzy się na wyjeździe z mistrzem Polski Chemikiem Police.

  Dokładny terminarz oraz system rozgrywek dostępny jest na stronie http://www.orlenliga.pl/news/id/28417.html

  PAP
  foto: Sebastian Daukszewicz

  lukasz_przybylak_ponownie00

  lukasz_przybylak_ponownie06 lukasz_przybylak_ponownie01 lukasz_przybylak_ponownie02 lukasz_przybylak_ponownie03 lukasz_przybylak_ponownie04 lukasz_przybylak_ponownie05