Lutowy numer Tętna Regionu jest do Państwa dyspozycji!

ikona

Zima trzyma, nie chce odpuścić nawet na jotę. Ale nie ma w tym nic dziwnego, bowiem karty kalendarza wskazują właśnie tę zimną porę roku. Jednak ów powyższy zimowy fakt nie przeszkodził w tym, że Wasza Gazeta (czyt. Tętno Regionu) w lutym 2021 roku skończyło 14 lat. Jak ten czas leci, prawda? A w lutowym numerze będzie jak zwykle się działo! Każdy bez wątpienia znajdzie coś „pożywnego” dla Siebie. Zatem zapraszamy do satysfakcjonującej lektury.

W lutowym numerze:

– Zwyczajowo wiele informacji z Piły i regionu,
– w dodatku „Z pierwszej ręki” wiadomości z Pilskiego Ratusza,
– zajmująca publicystyka i wiele więcej!
– etc., etc.

Rekomendujemy:

Zjednoczona Prawica „głodzi samorządy”, chcąc zmusić je do uległości.
Rozmowa z Piotrem Głowskim, prezydentem Piły, o sprawach ważnych nie tylko dla mieszkańców Grodu Staszica.
(…) Za skandaliczne uważam również decyzje, jakie podjęto w stosunku do salowych. Po pierwsze jest to grupa najsłabiej zarabiająca i „pozbycie się” ich nie przyniosło szpitalowi większych oszczędności.
str. 13

Onkologia, czy Chemioterapia? Czy zafunkcjonuje w pilskim szpitalu???
Przyglądając się żenującej dyskusji na łamach mediów społecznościowych, a dotyczącej realizacji porozumienia zawartego pomiędzy Powiatem, Miastem i Marszałkiem  Województwa Wielkopolskiego nie sposób nie odnieść się do kłamstw, półprawd, i przeinaczania faktów, którymi karmione jest społeczeństwo. Chodzi o utworzenie w Szpitalu Specjalistycznym w Pile Oddziału Onkologii (lub Chemioterapii) dla mieszkańców Piły i Regionu. Trzeba wreszcie zrzucić zasłonę milczenia!
str. 17

PO WŁAŚCIWEJ STRONIE LUSTRA – I znowu „kopertowo”!!!
„List w życiu człowiek pisze co najmniej raz. Ludzie zejdźcie z drogi bo listonosz jedzie”. Są to słowa wyjęte z jednej z popularniejszych piosenek zespołu Skaldowie. Warto dokonać trawestacji owych słów, aby odnieść się do tego, co już nie pierwszy raz, zdarzyło się podczas XXIX sesji Rady Powiatu w Pile. Powinny one brzmieć: Radni listy piszą ze swoim głosowaniem. Ludzie zejdźcie z drogi po posłaniec jedzie, aby przywieźć „list” do prowadzącego „obrady”. Właśnie owe sparafrazowane słowa przeboju braci Zielińskich ilustrują jak wyglądają sesje pilskiej Rady Powiatu. Wiem, że jest to bardziej żałosne i tragiczne, niż śmieszne. Ale co zrobić? Takie kuriozalne „obrady” bardzo ważnego gremium, mandatariuszy powiatowej społeczności, mają miejsce w Pile. Nie, nie jest to fantasmagoria, ani political fiction, ani tym bardziej sci-fi! Jest to naked truth, czyli NAGA PRAWDA!
Dwie sesje – listopadowa i grudniowa 2020 roku – jak pamiętacie odbyły się w trybie stacjonarnym. Styczniowa była już sesją „kopertową”!
str. 16

– Stały cykl pytań do prezydenta Piły i odpowiedzi udzielonych przez Piotra Głowskiego, „Prezydent odpowiada”.
W lutowym odcinku włodarz Piły wyczerpująco odpowiada aż na dwa ciekawe pytania. Nie, tym razem nie uchylę nawet najmniejszego skrawka tajemnicy, chcąc pobudzić Państwa apetyt. Zapraszam do lektury.
str. 9

– PRAWNIK RADZI – Radca Prawny, Agnieszka Przeworek-Rataj w lutowym odcinku, tej niezwykle przydatnej rubryki zatytułowanej „Odpowiedzialność za upadek na chodniku”,  pani mecenas informuje, czy można domagać się odszkodowania po upadku na śliskim chodniku, od kogo i czy wiążą się z tym jakieś trudności przeróżnej natury. Warto, szczególnie w okresie mroźnej zimy, bardzo dokładnie, wręcz z zapartym tchem przeczytać poradę pani mecenas!
Przypominam, że pani mecenas Agnieszka Przeworek-Rataj czeka na kolejne państwa pytania.
str. 9

Pod Lupą – w tym odcinku, zatytułowanym „Chcą wyrwać mediom język?!” zająłem się ostatnim całodobowym protestem mediów niepublicznych, które sprzeciwiają się projektowi ustawy o „dodatkowych przychodach Narodowego Funduszu Zdrowia, Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków oraz utworzeniu Funduszu Wsparcia Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Obszarze Mediów”. Właśnie m.in. czarne plansze na ekranach telewizorów miały pokazać jej możliwe skutki. Akcja przeprowadzona była pod wymownym hasłem: MEDIA BEZ WYBORU. Szczegóły „pod lupą”! Zapraszam do, wierzę, satysfakcjonującej lektury!
str. 3

REAKCJA – w której staramy się rozwiązywać problemy każdego z Was… i czynimy to skutecznie i bezstronnie!
W lutowej edycji powiem o efektach pośniegowych i pomroźnych, uwidocznionych na jezdniach. Konkrety w REAKCJI! Serdecznie zachęcam do lektury. Nie zawiedziecie się Drodzy Czytelnicy!
str. 23

GORĄCO POLECAMY!!!

– stałe kąciki porad
– lawinę konkursów z gradem cennych nagród
– i wiele, wiele, wiele więcej!

CZYTAJ NAS – TO NIE STRACONY CZAS!

Zapraszam do lektury!

Marek Mostowski
redaktor naczelny