LUXTORPEDA wystąpi na pilskiej BARCE

Pod patronatem Tętna Regionu

W piątek, 4 listopada, o godz. 19.00 w Klubie Muzycznym BARKA, Piła ul. Wodna (na rzece Gwda) rozpocznie się koncert zespołu LUXTORPEDA w ramach Trasy MYWasWyNAs. Wstęp: 39 zł w przedsprzedaży / 45 zł w dniu koncertu.

Informacje o przedsprzedaży: Polsky Group Promotion w miejscu:

– Klub Muzyczny BARKA Piła ul. Wodna (rzeka Gwda).

– Sklep RESZKA, ul. Rogozińska 33, 64_920 Piła, (godziny otwarcia od 7:00 do 22:00).

– Przedsprzedaż online: drogą mailową pisząc na adres: barka.pila@wp.pl.

LUXTORPEDA

Zespół LUXTORPEDA powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec.

Debiutancki album zatytułowany LUXTORPEDA ukazał się 9 maja 2011 roku i jest połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych, teksty mówią o życiu każdego człowieka, o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei. Płytę promują teledyski zrealizowane do utworów „Niezalogowany”, „Autystyczny” i „Za wolność”.

Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17 edycji Przystanku Woodstock 2011 a utwór „Autystyczny” wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów, między innymi w radiowej Trójce, Eska Rock i Antyradiu. W wielu rankingach i podsumowaniach muzycznych 2011 roku LUXTORPEDA uplasowała się w ścisłej czołówce niejednokrotnie zajmując 1 miejsce, chociażby wśród czytelników pisma „Teraz Rock”, gdzie została uznana za najlepszy zespół roku, płytę roku, przebój roku, teledysk roku i nadzieję roku. LUXTORPEDA otrzymała również 4 nominacje do nagrody Fryderyki za 2011r.

9 MAJA 2012 ukazała się druga płyta zespołu pt. „Robaki“. Po miesiącu sprzedaży album uzyskał miano „złotej płyty“, a utwór „Wilki Dwa“ był 9 razy na pierwszym miejscu w prestiżowym notowaniu listy przebojów Polskiego Radia Programu III.

http://www.luxtorpeda.net/

red

luxtorpeda_wystapi00

luxtorpeda_wystapi03 luxtorpeda_wystapi01 luxtorpeda_wystapi02