Marcin Porzucek na czele list PiS do sejmiku

Marcin_Porzucek_na_czele

Sejmik to samorządowa władza wojewódzka, ogromny budżet i miejsce, gdzie podejmuje się decyzje m.in. o remontach i inwestycjach drogowych. Dlatego chętnych osób, które chciałby uchwalać strategię rozwoju województwa oraz wieloletnie programy wojewódzkie jest wielu. Również Prawo i Sprawiedliwość stawia wyborach do sejmiku Wielkopolskiego na silną reprezentacje. Wiemy, że numerem jeden ma być Marcin Porzucek, obecny Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Przewodniczący Zarządu Komitetu PiS w Pile a numerem dwa Włodzimierz Stanisław Ignasiński – Przewodniczący Rady Miejskiej Trzcianki. Wkrótce poznamy całą listę o sejmiku woj. wielkopolskiego.

– Kilka dni temu na konwencji samorządowej w Łodzi,   przedstawiło deklarację samorządową PiS w całym kraju. Wiemy, że każdy samorząd gminy, powiatowy wojewódzki w różnych Reginach kraju boryka się z innymi problemami do rozwiązania.Pewne elementarne rzeczy jak praca, zdrowie, rolnictwo na terenach wiejskich, rodzina, budownictwo, edukacja itd. są do rozwiązania nie zależnie gdzie mieszkamy. W oparciu o 10 tematów z tej deklaracji będziemy budować kampanie samorządową w naszym regionie czy w naszym mieście. Szczegóły będę przedstawiał w październiku i w listopadzie -mówi Marcin Porzucek, radny sejmiku, kandydat na prezydenta Piły- Na naszej liście oprócz działaczy PIS znajdą się również osoby, które nie są członkami naszej partii, ale w dużej mierze identyfikują się z naszymi pomysłami na lokalny samorząd. Lista, która wkrótce zostanie zaprezentowana będzie najsilniejszą w historii PIS w naszym okręgu wyborczym- dodaje Marcin Porzucek.

Taką osobą, która nie należy do Prawa i Sprawiedliwości a wystartuje do sejmiku woj. Wielkopolskiego jest Przewodniczący Rady Miasta Trzcianki Włodzimierz Ignasiński

– W Trzciance nastąpiła zmiana władzy i jak wiemy obecnym burmistrzem jest pan Krzysztof Czarnecki, przedstawiciel PISu. Przez półtora roku jego rządów jak zasiada na tym stanowisku widać, że Trzcianka się zmienia i jego rządy idą w dobrym kierunku. Jeśli państwo mnie wybiorą do sejmiku to chciałbym wspierać pana burmistrza w jego działaniach. Mam nadzieję, że swoim 10 letnim doświadczeniem w pracy samorządowej mogę również wiele wnieść do naszego regionu i całego województwa Wielkopolskiego- mówi Włodzimierz Ignasiński, który jest także dyrektorem Młodzieżowego Domu Kultury w Trzciance.

W poprzednich wyborach PiS uzyskał 17,95 proc. głosów. W 39-osobowym sejmiku województwa wielkopolskiego uzyskał sześć miejsc.

(SE)