Marcowe spotkanie z poezją, malarstwem i muzyką w klubie Scena

Mimo niezbyt dużej frekwencji, na co miała wpływ zapewne niesprzyjająca pogoda i inne wydarzenie kulturalne, w ostatni czwartek marca odbyło się trzecie w 2015 roku kalendarzowe spotkanie autorskie.

W czwartkowy wieczór w Klubie Scena zgromadzona publiczność miała okazję zapoznać się z malarstwem Tomasza Perlicjana i twórczością Tadeusza Wyrwa-Krzyżańskiego, którego poezję odczytał Krzysztof Szulejko. Pilskiej publiczności zaprezentował się z krótkim koncertem saksofonista Lech Kusz, który muzycznie umilił to spotkanie.

– Dziś spotkanie z moim malarstwem oraz – z czego się bardzo cieszę – z jednym z największych, najbardziej docenianych poetów w Pile, a także prozaików, rysowników, czy malarzy – z Tadeuszem Wyrwa-Krzyżańskim. TWK to człowiek historia naszego miasta, regionu, który napisał książki dla dzieci, niesamowite poematy poetyckie, wiersze. Dziś będzie z nim wywiad, który przeprowadzi Edmund Wolski, jego wieloletni kolega, a więc ciekawa propozycja na dzisiejszy wieczór. W tle moje obrazy, których jest dziewięć. W zeszłym roku miałem jeden obraz wiszący na ścianie, a w tym roku obiecałem, że zaprezentuję większy przegląd mojej twórczości. Jest malarstwo rasowe kolorowe, mam nadzieję, że ciekawe dla widza obrazy, które powinny same się obronić – mówi organizator Tomasz Perlicjan.  

W ostatni czwartek kwietnia bohaterami spotkania będzie Danuta Pisarek (malarstwo) oraz Edward Czynszak (poezja). Już dziś serdecznie zapraszamy.

(SE)

marcowe_spotkanie_z_poezja01

marcowe_spotkanie_z_poezja02 marcowe_spotkanie_z_poezja03 marcowe_spotkanie_z_poezja04 marcowe_spotkanie_z_poezja05 marcowe_spotkanie_z_poezja06 marcowe_spotkanie_z_poezja07 marcowe_spotkanie_z_poezja08 marcowe_spotkanie_z_poezja09 marcowe_spotkanie_z_poezja10 marcowe_spotkanie_z_poezja11 marcowe_spotkanie_z_poezja12 marcowe_spotkanie_z_poezja13 marcowe_spotkanie_z_poezja14 marcowe_spotkanie_z_poezja15 marcowe_spotkanie_z_poezja16 marcowe_spotkanie_z_poezja17 marcowe_spotkanie_z_poezja18 marcowe_spotkanie_z_poezja19 marcowe_spotkanie_z_poezja20 marcowe_spotkanie_z_poezja21

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *