Marcowy, wielkanocny numer Tętna Regionu czeka już na Ciebie!

Pod koniec marca rozpoczynają się święta wielkanocne. Zwiastujące zmartwychwstanie pańskie. Święto kojarzące się z odrodzeniem dobrych ludzkich cech w otoczeniu budzącej się do życia przyrody. A w pierwszą niedzielę kwietnia pójdziemy do urn, aby wybrać najlepszych kandydatów do samorządów. Właśnie w tym numerze będzie dużo o tych dwóch faktach. Jednak najwięcej (vide: życzenia) o Wielkanocy. Zapraszamy Państwa do lektury. Bowiem każdy bez względu na wiek i proweniencję znajdzie coś interesującego dla siebie! 

 

W lutowym numerze:

 

– Zwyczajowo wiele informacji z Piły i regionu,

– w dodatku „Z pierwszej ręki” wiadomości z Pilskiego Ratusza,

– zajmująca publicystyka i wiele więcej!

 

– etc., etc.

 

Rekomendujemy:

 

Misja Bractwa Piusa X od dwóch lat w Pile. Msza Trydencka kształtowała się w Kościele przez prawie dwa tysiące lat. Sprawowana była przez świętych papieży i kapłanów, dla których była źródłem łask w dążeniu do świętości.

str. 20

 

– Piła pokazała swoją pamięć o Żołnierzach Wyklętych! 500 uczestników stanęło na starcie IX edycji Biegu Tropem Wilczym w Pile. (…)Każdy z nich do wyboru miał dystans 5km lub 1963m. Ten ostatni dystans to symbol pamięci o ostatnim Wyklętym Józefie Franczaku, który zginął właśnie w 1963 roku.

Str. 33

 

– Pod Lupą – Chwalmy Pana! Jezus zmartwychwstał! Czy Zmartwychwstanie Pańskie odrodzi to co najlepsze w nas, Homo Sapiens?

str. 3

 

– PRAWNIK RADZI – Radca Prawny, Agnieszka Przeworek-Rataj w marcowej edycji tej nader potrzebnej rubryki swoją poradę zatytułowała Odwołanie od wypowiedzenia. Chodzi o wypowiedzenie umowy o pracę. Jakże to ważny temat, prawda? Przecież wiele osób czuje się niesprawiedliwie, mówiąc kolokwialnie, wyrzuconych z pracy! Zatem zachęcam gorąco do wnikliwego zapoznania się z tą poradą Pani Mecenas, ponieważ każdego z nas może spotkać tego rodzaju przypadek. Przypominam, że pani mecenas Agnieszka Przeworek-Rataj czeka na kolejne pytania od państwa.

str. 13

 

REAKCJA – w której staramy się rozwiązywać problemy każdego z Was… i czynimy to skutecznie i bezstronnie! W marcowej edycji Waszego Kącika interwencyjnego o … brudnych ścieżkach rowerowych. Po szczegóły koniecznie zajrzyjcie do REAKCJI.

str. 28

 

GORĄCO POLECAMY!!!
– stałe kąciki porad
– lawinę konkursów z gradem cennych nagród
– i wiele, wiele, wiele więcej!

 

CZYTAJ NAS – TO NIE STRACONY CZAS!

 

Zapraszam do sympatycznej lektury!

 

Marek Mostowski 
redaktor naczelny