Margonin – zderzenie czołowe | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Margonin – zderzenie czołowe

  28 kwietnia 2020 roku o godz. 10:40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego z Poznania o zderzeniu czołowym dwóch samochodów osobowych w Margoninie, w wyniku którego poszkodowane są dwie osoby.

  Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG PSP w Chodzieży oraz OSP ksrg Margonin. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia: na skrzyżowaniu ulicy Kościuszki z drogą gminną stoi z rozbitym przodem samochód osobowy, a drugi samochód osobowy z rozbitym przodem stoi na poboczu. Kierujący pojazdami wyszyli o własnych siłach na zewnątrz i są przytomni. Straż pożarna prowadziła działania w następujący sposób: zabezpieczono miejsca zdarzenia, poszkodowanym udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, a po przybyciu na miejsce ambulansu przekazano poszkodowanych Zespołowi Ratownictwa Medycznego (poszkodowani zostali przetransportowani do szpitala w Chodzieży). Dalsze działania straży pożarnej polegały na posypaniu sorbentem plam rozlanych płynów eksploatacyjnych z uszkodzonych pojazdów. Na czas działań droga była zablokowana – Policja zorganizowała objazd.

  W działaniach trwających ponad dwie godziny udział wzięły 4 zastępy straży pożarnej (14 strażaków), Policja, Straż Miejska z Margonina oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

  Opracowanie: mł. bryg. Leszek Naranowicz
  Zdjęcia: archiwum JRG PSP

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA