Maria Peszek wystąpi w pilskim klubie Rockopolis

Utwory z płyty KARABIN oraz te z poprzednich płyt artystki będzie można usłyszeć na żywo w klubie Rockopolis przy ul. Pocztowej 1 w Pile w sobotę, 21 maja. Początek koncertu o 20:00. Wejście do klubu od godziny 19:00. Bilety – w przedsprzedaży za 60 złotych, w dniu koncertu za 70 złotych – do nabycia w Rockopolis i Sklepie Muzycznym DEMO (Piła, ul. Budowlanych).

26 lutego ukazała się nowa płyta Marii Peszek zatytułowana KARABIN. To kolejny koncept album artystki. Tym razem to jedenaście piosenek o wolności, nienawiści i prawie do bycia innym. Jedenaście piosenek na niespokojne czasy. Radykalnie pacyfistyczne treści przewrotnie zestawione z tytułem.

– Pisząc te piosenki kilkanaście miesięcy temu nie zdawałam sobie sprawy, że rzeczywistość wyprzedzi to o czym śpiewam i nada tym słowom tak dramatyczny kontekst. Każdy artysta prędzej czy później mierzy się z tematem wolności, tolerancji, prawa do inności i nierozerwalnie wiążącej się z nimi nienawiści. Ale rzeczywistość jest zbyt brutalna, a świat bezwzględny, żeby iść na czołgi z kwiatami. Można za to pisać piosenki. O nienawiści przeciw nienawiści. Bo słowa mogą więcej niż naboje. Karabin to pacyfistyczna płyta wyrażona militarnymi środkami. Marzyłabym, żeby te piosenki dodawały siły w tych niespokojnych czasach. Żeby dzięki nim ludzie mniej się bali. Bo strach i wolność to wykluczające się słowa – mówi Maria Peszek.

LINKI:

Rockopolis na Facebooku: https://www.facebook.com/RockopolisPL/
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1698716723711968/
Oficjalna strona internetowa Marii Peszek: http://mariapeszek.pl/pl
Maria Peszek na Facebooku: https://www.facebook.com/peszekmaria
YouTube / Maria Peszek – Polska A B C i D [Official Lyric Video]: https://www.youtube.com/watch?v=5CytySnKHrY

Rockopolis Team

maria_peszek_wystapi00

maria_peszek_wystapi01

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *