Marka z branży IT otwiera oddział w Pile

3 października w Sali konferencyjnej Kasztanowa Business Center miało miejsce otwarcie nowego biura Sii w Pile, z udziałem przedstawicieli Urzędu Miasta Piły oraz firmy Sii, na czele z dyrektor – Natalią Buczel. To już jedenasta lokalizacja lidera branży IT i inżynierii w Polsce.  Misją firmy jest identyfikowanie i promowanie najlepszych pracowników, czyli Power People. To ludzie stanowią największą wartość Sii i to oni tworzą Najlepsze Miejsce Pracy IT w Polsce. W Pile firma planuje zatrudnić 30 osób na różnych stanowiskach.

Zatrudniając ponad 3700 inżynierów, Sii jest liderem usług IT i inżynierii w Polsce. Firma wspiera swoich klientów w zakresie rozwoju oprogramowania, zarządzania infrastrukturą IT, testów, usług service desk, szkoleniowych i inżynieryjnych. Sii Polska powstała w 2006 roku i w ciągu kilku lat z małej jednoosobowej firmy przekształciła się w prężnie działające przedsiębiorstwo, zatrudniające obecnie ponad 3700 specjalistów.

Biuro w Pile to drugi ośrodek Sii w Wielkopolsce. Jest on sprzężony z oddziałem Sii Poznań, a decyzja o jego utworzeniu zapadła z uwagi na dopasowanie do specjalistów z tego miasta, którzy chcieliby pracować stacjonarnie. Piła wyróżnia się strategiczną lokalizacją, bliskością Poznania i Bydgoszczy oraz ogromnym potencjałem mieszkańców.

– Do Piły sprowadzają nas nowe możliwości zdobycia rynku pracy, ale również nowe projekty, które realizujemy. Aktualnie rynek IT jest ciężki. W dużych miastach jest zapotrzebowanie na personel IT, a tam ich już brakuje. W związku z tym w ramach naszej firmy będziemy podążać w nowym kierunku, będziemy otwierać nasze biura w mniejszych miastach. Takie miasta jak Piła kryją potencjał ludzki w zakresie IT, dlatego tu jesteśmy. Ponadto Piła jest fajnie skomunikowania z Poznaniem i stwierdziliśmy, że tutaj umieścimy jedno z najnowocześniejszych naszych biur. Sprzyja też potencjał gospodarczy, co widać po dynamicznym rozwoju innych firm w Pile. Na początek naszym celem jest zbudowanie naszej marki w Pile, aby ludzie chcieli u nas pracować. W pierwszym etapie chcemy zatrudnić 30 osób – głównie specjalistów w zakresie inżynierii, ale też będziemy szukać programistów i testerów. A następnie chcemy się rozwijać i pozyskiwać klientów – mówi Natalia Buczel, Dyrektor Sii Poznań.

Ośrodek w Pile specjalizuje się w branży healthcare, bankowej, R&D, automotive i wsparcia aplikacji, dlatego też najbardziej poszukiwanymi profilami są specjaliści z zakresu inżynierii, jak programiści sterowników PLC, konstruktorzy czy robotycy oraz developerzy z naciskiem na znajomośc front-end i technologii JAVA. Wśród technologii wykorzystywanych w projektach pojawiają się również Spring, Hibernate, Docker, Kafka, Oracle, Linux.

Tutejsze pierwsze projekty dotyczyć będą programowania sterowników, wykorzystywanych w produkcji m.in. skrzyni biegów, silników i karoserii samochodowych. Eksperci będą mieli także możliwość rozwoju w projektach dotyczących maszyn sortujących bagaże, transportery i przenośniki szkła oraz produkcji paneli słonecznych.

Więcej o Sii dowiesz się na www.sii.pl. Sprawdź oferty pracy firmy w Pile dostępne są w zakładce kariera.

Sebastian Daukszewicz

marka_z_branzy_it_opwiera00

marka_z_branzy_it_opwiera18 marka_z_branzy_it_opwiera01 marka_z_branzy_it_opwiera02 marka_z_branzy_it_opwiera03 marka_z_branzy_it_opwiera04 marka_z_branzy_it_opwiera05 marka_z_branzy_it_opwiera06 marka_z_branzy_it_opwiera07 marka_z_branzy_it_opwiera08 marka_z_branzy_it_opwiera09 marka_z_branzy_it_opwiera10 marka_z_branzy_it_opwiera11 marka_z_branzy_it_opwiera12 marka_z_branzy_it_opwiera13 marka_z_branzy_it_opwiera14 marka_z_branzy_it_opwiera15 marka_z_branzy_it_opwiera16 marka_z_branzy_it_opwiera17