Marszałek Woźniak poruszył ważną kwestię w Brukseli

Podczas ostatniego posiedzenia sesji plenarnej Komitetu Regionów, która odbyła się 11 lutego 2016 roku w Brukseli, Marek Woźniak, Marszałek województwa wielkopolskiego odniósł się do niezwykle istotnej kwestii. Oto wypowiedź marszałka:

Szanowna Pani Komisarz,

jako przedstawiciele polskich regionów mamy uzasadnione obawy o zachowanie w najbliższej przyszłości zdecentralizowanego modelu wdrażania polityki spójności w Polsce. Model ten dobrze sprawdził się w naszym kraju i przyniósł wysoką skuteczność i efektywność wydatkowania środków europejskich.

Dziś jednak słyszymy z ust przedstawicieli rządu o potrzebie renegocjacji z Komisją Europejską umowy partnerstwa i programów regionalnych. Mamy obawy, że może to posłużyć do zmian modelu wdrażania i oddania decyzji dotyczących wdrażania w ręce przedstawiciela rządu w regionie.

Apeluję do Pani Komisarz o zachowanie modelu zdecentralizowanego wdrażania EFRR i EFS w Polsce jaki wynegocjowano i uzgodniono na lata 2014 – 2020. To dobry przykład upodmiotowienia samorządu regionalnego odpowiedzialnego ustawowo za rozwój regionu.

To nasz wspólny europejski sukces.

UMWW

marszalek_wozniak_poruszyl00

marszalek_wozniak_poruszyl01

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *