Marta Magda. KOBIECA ENERGIA DLA WIELKOPOLSKI

Co jest dla mnie ważne? Wielkopolska!

 

To tu mieszkam i wychowuję swoje dzieci.

 

Żyjemy w dynamicznie rozwijającym się regionie, a Wielkopolska pod tym względem jest wyjątkowa. To tu dużo zostało zrobione, ale jest jeszcze wiele do zrobienia. Samorząd to nie tylko gminy czy powiaty, ale również samorząd Województwa Wielkopolskiego. To tam rozdzielane są fundusze europejskie, dzięki którym rozwija się nasza polska wieś, drogi, edukacja i nauka czy szpitale. Wszystkie istotne decyzje podejmowane są w sejmiku i urzędzie marszałkowskim, dlatego tak ważne jest kto będzie nas reprezentował w Poznaniu. Potrzebne są nam osoby młode i pełne empatii, które każdego dnia z uśmiechem na buzi będą chciały dbać o przyszłość Wielkopolan.

 

Dlaczego warto na mnie zagłosować?

 

Mam 40 lat, jestem mężatką i matką czwórki dzieci. Kochamy sporty takie jak: siatkówka, piłka nożna i wspólne wycieczki rowerowe.

 

Pracuję w szkole podstawowej, jako psycholog szkolny i nauczyciel oraz prowadzę gabinet psychologiczno-pedagogiczny. Moja praca to przede wszystkim spotkanie z drugim człowiekiem, które wiąże się z otwartością na siebie i innych. Jestem z Pacjentem w trudnych chwilach, w których pojawia się potrzeba, by ktoś spojrzał na jego problemy z życzliwością i zrozumieniem.

 

Pracuję również społecznie, jako Prezes Stowarzyszenia Sercem Tworzymy Przyszłość, a moim celem jest wszechstronny rozwój społeczno-gospodarczy oraz pomoc dzieciom, kobietom i mężczyznom doświadczającym przemocy.

 

Jako Radna Sejmiku Wielkopolskiego:

 

  • Zatroszczę się o najbardziej potrzebujących wzmacniając system usług pomocy społecznej i służby zdrowia.

 

  • Poprawię dostęp do usług wzmacniających zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży.

 

  • Będę walczyła z wykluczeniem społecznym dzieci, młodzieży, bezdomnych, biednych, kobiet, osób starszych i niepełnosprawnych.

 

  • Wesprę kobiety samotnie wychowujące dzieci, ofiary patologii życia rodzinnego oraz osoby bezrobotne, aby podnieść ich kwalifikacje zawodowe.

 

  • Rozwinę inicjatywy nakierunkowane na rozwój społeczeństwa, dbając o odpowiednie finansowanie dla szkół, placów zabaw i całej edukacji.

 

  • Razem będziemy dbać o środowisko, klimat i gospodarkę wodną.

 

  • Zadbam o dodatkowe połączenia kolejowe w regionie.

 

  • Będę walczyła o inicjatywy nakierowane na rozwój wsi i ochronę rolnictwa.

 

Najważniejszym zadaniem będzie dla mnie redystrybucja środków europejskich i wdrażanie programów w obecnej perspektywie, tak żeby przenieść moje postulaty w realną ich realizację.

 

SERCEM ZAWSZE BLISKO POTRZEBUJĄCYCH!!!

 

Marta Magda

Kandydatka do Sejmiku Wielkopolskiego