Medalowy weekend tancerzy pilskiej ISKRY

Medalowy_weekend_tancerzy

Pierwszy weekend maja 2015 roku okazał się bardzo udany dla podopiecznych duetu trenerskiego Elizy Sabik i Artura Dąbrowskiego.

Najważniejszym wydarzeniem był udział pary Kacper Czajka – Oliwia Drożdż w Mistrzostwach Europy Par Młodzieżowych w tańcach standardowych, które odbyły się w stolicy Mołdawii Kiszyniowie. Kacper i Oliwia debiutując w nowej kategorii młodzieżowej zbierali kolejne, nowe doświadczenia w rywalizacji ze starszymi parami, a w kategorii WDSF Youth zajęli bardzo wysokie 7 miejsce na 36 startujących duetów z całej Europy. Wyjazd Kacpra i Oliwii do Mołdawii było możliwy dzięki finansowemu wsparciu przez Urząd Miasta w Pile.

Na parkietach w Polsce rywalizowały również inne pary Szkoły Tańca UKS „ISKRA” przy MDK w Pile. W Gdańsku w Pucharze Polski Par Dorosłych V miejsce zajęli Wojciech Furman – Natalia Skwarek, w Gdańsku również ale już na turnieju ogólnopolskim najlepsi w klasie tanecznej C okazali się Karol Klusak – Monika Fabijańczuk, II miejsce zajęli Kamil Wargin – Paulina Możejko, IV miejsce zajęli zaś Kajetan Górny – Hanna Szafrańska.

Do Myśliborza na turniej w klasach rekreacyjnych pojechali i zdobyli: Złoty medal – Jakub Mendlik – Oliwia Walas, srebrne medale – Bartosz Pawlikowski – Zuzanna Baranowska, Michał Mitrus – Katarzyna Domalewska, Gabriel Mielka – Maja Pilarska, brązowe medale – Aleks Stube – Julia Nitecka, Bartosz Rydelski – Kaja Kowalska, Kacper Pisarski – Julianna Felkiewicz, Jakub Pawłow – Julia Siustak.

Z.S.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *