Miasto Piła deklaruje 1 mln zł na pilski żużel

miasto_pila_deklaruje

Stabilny rok finansowy pozwoli na skoncentrowanie się na realizacji celu sportowego, którym jest dojście do fazy play off, awans i zdobycie zwykłej licencji dla Klubu Żużlowego Polonia Piła.

Klub Żużlowy Polonia Piła przeszedł ogromny kryzys, po zmianie zarządu i podjęciu się ciężkiego zadania wyprowadzenia klubu na prostą, zarówno finansową jak i sportową, przez nowe władze klubu, prezydent Piły Piotr Głowski zadeklarował szczególne wsparcie dla pilskiego żużla. Prezydent liczy na pojawienie się sponsora tytularnego i zdjęcie ciężaru wspierania klubu przez gminę. Zanim to jednak nastąpi niezbędna jest pomoc samorządu, by silniki w Pile nie zostały wygaszone. To niestety wiąże się ze zmniejszeniem pieniędzy na promocję miasta poprzez inne dyscypliny sportowe. Tu jednak już prowadzone są rozmowy z posłem Grzegorzem Piechowiakiem o wsparciu siatkówki żeńskiej przez spółki należące do Skarbu Państwa. – Jeżeli to będzie dobry rok dla samorządu, to zwiększymy finansowanie dla siatkówki w środku roku – jeśli będzie to możliwe. Stąd też prośba do Grzegorza Piechowiaka by czuwał nad tym, by siatkówka nie wpadła w kłopoty – mówił podczas konferencji prasowej prezydent Piotr Głowski.

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele klubu prezes Tomasz Bartnik i przewodniczący Komisji Rewizyjnej Remigiusz Kaja.

Władze Klubu zapowiadają co najmniej dwa wydarzenia o randze krajowej i międzynarodowej. – Bez wsparcia Władz Miasta w tym sezonie klub nie miałby racji bytu. Przykro, że kosztem innych, ale mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy na takiej prostej, że wsparcie miasta będzie mogło być skierowane na inne dyscypliny sportowe – mówił Remigiusz Kaja.

Prezydent ma nadzieję także na spełnienie deklaracji posła na Sejm Marcina Porzucka. – Moglibyśmy stadion żużlowy zrewitalizować i odnowić na wysokim poziomie za 3 mln zł.

Dorota Semenov
(BP) UM Piła