Miasto w tym roku wykona dokumentację dla Skateplazy

W ramach II etapu projektu „Budowa markowego produktu Wielkopolski – Pilska strefa aktywności” planowane jest zagospodarowanie sportowo-rekreacyjne terenów nadrzecznych w rejonie plant przy ul. Dąbrowskiego. To w tym miejscu powstanie w Pile Skateplaza. Obiekt dla fanów ekstremalnej jazdy na rowerze, rolkach, hulajnodze, współfinansowany przez środki Unii Europejskiej.

– Obiecaliśmy młodzieży, która się pojawiła u mnie już dwukrotnie, że będą mieli szanse uczestnictwa w projektowaniu tego obiektu, ponieważ ich opinia jest najważniejsza. Mogę powiedzieć, że przewidzieliśmy prawie 6,5 tysiąca metrów kwadratowych na ten obiekt, który mam nadzieje będzie służyć nie tylko mieszkańcom Piły, ale również regionu. W tym roku wykonamy dokumentację. Będziemy tę inwestycje realizować tak szybko jak będzie to możliwe. Koszt podobnego obiektu, jaki jest obecnie w Lesznie, a jaki będzie u nas to ok. 3-4 miliony złotych – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Konsultacje z młodzieżą na temat Skateplazy zaplanowano na 28 stycznia, na godzinę 14.30, w Sali 229 c Urzędu Miasta w Pile.

(SE)

miasto_wykona01

miasto_wykona02

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *