Miasto zwiększa liczbę miejsc w przedszkolach. Nowe Przedszkole i Żłobek w Pile | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Miasto zwiększa liczbę miejsc w przedszkolach. Nowe Przedszkole i Żłobek w Pile

  Wkrótce w Pile pojawi się nowa przestrzeń, która sprzyja zabawie, nauce i rozwojowi. Miejsce, w którym dzieci poznają pierwszych kolegów, wspólnie się bawią i odkrywają świat. Mowa o nowym żłobku przy ulicy Spacerowej i oddziale przedszkolnym, który będzie się znajdować w części parterowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Pile. Tam opiekę znajdzie ponad 80 dzieci.  

  - Już od jakiegoś czasu zapowiadaliśmy zmiany w pilskiej oświacie. To przede wszystkim zwiększenie liczby miejsc w przedszkolach poprzez przeniesienie Przedszkola nr 8 do Szkoły Podstawowej nr 5. Dana sytuacja spowodowała, że przedszkolaków jest więcej niż było. Dodatkowo po drugim naborze mamy 49 miejsc, ale jest trochę dzieci, które przystąpiły do naboru, lecz nie znalazły miejsca w wybranym przedszkolu, dlatego że było więcej dzieci niż jedno o tej samej liczby punktów, więc trudno było zdecydować. Teraz jesteśmy na etapie przydzielania miejsc dla tych dzieci, które formalnie się nie dostały. Nawet jak to zrobimy zostaną jeszcze miejsca. Co ciekawe będziemy zapraszać do naszych przedszkoli dzieci 2,5-letnie, co w poprzednich latach się nie zdarzyło oraz pojawią się u nas dzieci z pobliskich gmin, które chcą chętnie w nich przebywać. Wkrótce będziemy mogli pochwalić się również efektami pracy budowlanej w oddziale przedszkolnym przy SP 5. Miejsca, które będzie bardzo ładnie wyglądać i będzie bezpieczne – mówi Sebastian Dzikowski, dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu UM Piły.  

  Podczas ostatniej Sesji Rady Miasta Piły radni zdecydowali o powstaniu drugiego żłobka w Pile. Pomieszczenia po byłym Przedszkolu nr 8 przy ulicy Spacerowej 23 zostaną zaadaptowane na nowopowstały Żłobek nr 2 (na dniach ma ruszyć przetarg). W tym żłobku znajdzie się miejsce dla 40 dzieci, które ukończyły 20 tydzień życia, a nie ukończyły trzech lat. Żłobek nr 2 wraz z istniejącym już Żłobkiem nr 1 przy ulicy Grabowej 7 zostaną połączone w Zespół Żłobków, w celu zapewnienia tym jednostkom sprawniejszej obsługi finansowo – administracyjnej. Jeśli miasto wyłoni już wykonawcę prac na obiekcie przy ul. Spacerowej i podpisze z nim umowę to rozpocznie się proces rekrutacji do Żłobka nr 2 (planowana jest na miesiąc wrzesień) tak, aby z dniem 1 października tego roku dzieci mogły z niego już korzystać.

  Sebastian Daukszewicz

  miasto_zwieksza_liczbe1_01

  miasto_zwieksza_liczbe1_05 miasto_zwieksza_liczbe1_02 miasto_zwieksza_liczbe1_03 miasto_zwieksza_liczbe1_04