Międzynarodowy Dzień Teatru – zapraszamy na wyjątkowy spektakl
SPEKTAKL KTÓREGO INICJATOREM JEST OMENA FOUNDATION POWSTAŁ NA RZECZ BUDOWY SZKOŁY DLA DZIECI ULICY W GHANIE
Regionalne Centrum Kultury Fabryka Emocji w Pile zaprasza na spektakl „Czarno to widzę”, który będzie miał miejsce 22 marca 2020 roku o godz. 19.00 w Teatrze Miejskim, pl. Staszica 1. Bilet 95 zł, 90 zł (balkon).
Reżyseria: Ewa Kasprzyk
Autor: Marcin Szczygielski
Koordynator artystyczny: Olaf Lubaszenko
Obsada: Anna Korcz, Laura Samojłowicz, Ifi Ude, Bartosz Obuchowicz, Damian Kulec, Wojciech Medyński
Czarno to widzę czyli wymieszani posortowani
W Polsce podzielonej bardziej niż kiedykolwiek w historii, w tym naszym zmarginalizowanym królestewku bigoterii, hipokryzji, nienawiści i hejtu, grupa nietuzinkowych osób bardzo chce być Polakami. Niekoniecznie każde z nich urodziło się na tej ziemi; niekoniecznie każde z nich przystaje do słowiańskiego wzorca; niekoniecznie każde z nich pasuje do jedynie słusznej psychoseksualnej matrycy narzucanej przez propagandę. Ale pokochali ten kraj, pragną być z niego dumni i chcą czuć się jego częścią. Oj, „Słowiańskie słowiki” – amatorska grupa pieśni i tańca, którą tworzą – będą miały przed sobą trudne życie… Bo jak tu beztrosko i radośnie wycinać ludowe hołubce, gdy na każdym kroku trzeba stawiać czoła pseudopatriotycznej agresji? I to nie tylko w drodze na próby, ale także w zaciszu tanecznej sali, którą dzielić przyszło im z zatwardziałym kibolem-nacjonalistą i ksenofobem? Odwaga i hart ducha mogą nie wystarczyć, ale być może rozwiązaniem okaże się staroświecka – choć może nie do końca standardowa – miłość.
Marcin Szczygielski
Informacje w godz. od 8:00 do 15:00, tel. 67 210 5007, e-mail: teatr@rck.pila.pl,
Rezerwacja i zakup biletów kasa: tel. 602 252 675, e-mail: kasa@rck.pila.pl



