Miejski Zakład Komunikacji w Pile uruchamia nową linię autobusową o numerze 19

Dobra wiadomość dla pasażerów MZK w Pile. Od nowego roku pojawi się nowa linia o autobusowa o numerze 19, łącząca Osiedle Koszyce i Jadwiżyn z Osiedlem Podlasie.  Nowe połączenie zapewni bezpośrednie, szybkie i dogodne przemieszczanie pomiędzy osiedlami, czyli to, o co postulowali i prosili mieszkańcy Piły.

– Przez wiele lat mieszkańcy Piły czekali na połączenie komunikacji autobusowej dzielnicy Koszyc, Zielonej Doliny przez Jadwiżyn z Podlasiem. Jednym z powodów było korzystanie z oferty Aquaparku i codziennych dojazdów do Philipsa/ Signify. Dziś z nami silna reprezentacja osób, które zabiegały o takie połączenie autobusowe.  Cieszymy się, że udało się taką linię opracować, która połączy te pilskie osiedla.  Uruchomienie nowej linii nr 19 planujemy na początek 2019 roku – mówi Beata Dudzińska, wiceprezydent Piły.

– Nowa linia zapewni dojazdy do pracy i szkoły w godz. 5.30 – 9.00, powroty do domu w godz. 12.30 – 17.00 oraz komunikację do Aquaparku, aż do godz. 22.00. Autobus ma kursować, co najmniej raz na godzinę. Przy okazji prowadzimy badania marketingowe w autobusach, które mówią o preferencjach mieszkańców i o rzeczywistym wykorzystaniu autobusów. Są ankieterzy, którzy osobiście liczą pasażerów i wyniki dadzą odpowiedz na temat ewentualnych nowych połączeń. Miasto się zmienia i my musimy dostosować komunikację do potrzeb mieszkańców – dodaje Tadeusz Majewski, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Pile.

Trasa autobusu nowej linii będzie przebiegała następująco:

– z Osiedla Koszyce:
ul. Miła – ul. Zbrojna – al. Niepodległości – ul. Staropolska – al. Wyzwolenia –
ul. Śniadeckich – al. 500-lecia Piły – ul. Głuchowska – ul. Kossaka

– z Osiedla Podlasie:
ul. Kossaka – ul. Głuchowska – al. 500-lecia Piły – ul. Śniadeckich – al. Wyzwolenia
– ul. Staropolska – al. Niepodległości – ul. Zbrojna – ul. Miła

Sebastian Daukszewicz

mzk_uruchamia00

mzk_uruchamia06 mzk_uruchamia01 mzk_uruchamia02 mzk_uruchamia03 mzk_uruchamia04 mzk_uruchamia05