Mieszkańcu Piły, 3 lutego możesz oddać swoją choinkę | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Mieszkańcu Piły, 3 lutego możesz oddać swoją choinkę

  Mieszkancu_mozesz_oddac_choinke

  W odpowiedzi na prośbę mieszkańców domów jednorodzinnych, Pilskich Spółdzielni Mieszkaniowych oraz Urzędu Miasta Piły na terenie miasta zorganizowana zostanie specjalna zbiórka choinek. 3 lutego (piątek) pracownicy Altvater Piła odbiorą wszystkie drzewka wystawione przed posesje oraz wstawione do altanek śmietnikowych. Jest to dodatkowa akcja na terenie Piły, nieujęta w harmonogramach odbioru.  

  Kiedy wystawić choinkę?

  Wszyscy mieszkańcy Piły, którzy nie przekazali jeszcze swoich drzewek bożonarodzeniowych w terminach przewidzianych na zbiórkę bioodpadów, mogą oddać choinkę służbom komunalnym w najbliższy piątek, 3 lutego. Choinki przeznaczone do odbioru należy wystawić przed posesję, bądź wstawić do altanki śmietnikowej do godziny 10.00 rano. Przed wyniesieniem choinki do odbioru mieszkańcy powinni usunąć z nich wszystkich elementy dekoracyjne (bombki, światełka, itd.).

  Mieszkańcy, którzy zdecydują się na oddanie naturalnej choinki w późniejszym terminie, mogą to uczynić w ramach zbiórki odpadów biodegradowalnych. W przypadku drzewek przekraczających wysokość 120 cm należy oddzielić ich gałęzie, pociąć pień i umieścić je w  brązowym pojemniku lub worku, bądź też przekazać służbom komunalnym w terminach oznaczonych do odbioru odpadów wielkogabarytowych. W dniach tej zbiórki można oddać również drzewka sztuczne, niezależnie od ich wysokości. Dokładne daty odbioru odpadów biodegradowalnych oraz wielkogabarytowych na terenie Piły można znaleźć na stronie ENERIS Surowce: http://grupa-eneris.pl/nasze-uslugi/dla-mieszkancow/wielkopolskie/

  W przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z sortowaniem odpadów zapraszamy do kontaktu z Infolinią ENERIS Surowce: 801 00 38 38 lub ok@grupa-eneris.pl .

  Marta Czerwińska
  Fot. gumience24.pl