Mieszkańcy Motylewa mają DOŚĆ!!!

Ludzie listy piszą

Proszę o pomoc. Piszę jako mieszkaniec dzielnicy Piła Motylewo. W połowie poprzedniego roku ruszyły prace budowlane przy ulicy Jastrzębiej, powstają tam duże magazyny Panatoni. Inwestor został zobligowany do remontu jedynej drogi wyjazdowej z osiedla, czyli właśnie ulicy Jastrzębiej, która była do tej pory zbudowana z płyt betonowych. Od ponad 4 miesięcy droga ta jest zamknięta i trwają na niej „prace” remontowe, czyli poszerzenie jezdni i położenie asfaltu, dodam, że na śmiesznym odcinku 400 metrów.

Od ponad 4 miesięcy mieszkańcy Motylewa musza jeździć „objazdem” zorganizowanym przez inwestora (załączam zdjęcia). Jednak objazd został tak przygotowany, że nie nadaje się do użytku, ogromne dziury kałuże i błoto, brak oświetlenia, do tego np. osoby starsze i dzieci muszą nadkładać około 3 km na najbliższy przystanek autobusowy.

Objazdem jeżdżą wszyscy łącznie z kurierami i klientami okolicznych firm. Jazda zwykłym, nie terenowym autem jest co najmniej karkołomna. Inwestor oczywiście nie zadbał nawet o to by wysypać tam materiału i utwardzić teren, przy aktualnej pogodzie zrobiło się tam bagno.

Droga jest ciągle zamknięta, mieszkańcy mają dość. Może nagłośnienie sprawy pomoże trochę wzbudzić zapał do pracy u inwestora.

Mieszkaniec Motylewa

mieszkancy_motylewa

mieszkancy_motylewa_02 mieszkancy_motylewa_03