Mieszkańcy Wielkopolski mogą bez obaw iść do swojego lekarza

Mieszkancy_Wielkopolski_moga
Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że od dnia 1 stycznia Wielkopolanie są zabezpieczeni w 100% w świadczenia lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, a świadczenia będą udzielane w dotychczasowych miejscach – informuje NFZ na swojej stronie internetowej. Oznacza to, że również w powiecie pilskim bez obaw można iść do swojego lekarza rodzinnego.

Wszystkie gabinety podpisały umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Oprócz Wielkopolski umowy z lekarzami podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) zostały podpisane w 100 proc. w zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim i świętokrzyskim.

Jeżeli po 1 stycznia 2015 r. Twój gabinet lekarza rodzinnego będzie zamknięty, możesz skorzystać z innych przychodni dostępnych w pobliżu miejsca zamieszkania. Ponadto czynne będą także przyszpitalne Izby Przyjęć i Szpitalne Oddziały Ratunkowe oraz punkty Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej mające umowy z NFZ. Każdy pacjent udający się do dowolnego gabinetu z załączonej listy, może liczyć na bezpłatną opiekę medyczną.

PACJENT MOŻE ZMIENIĆ LEKARZA RODZINNEGO

Informujemy także, iż każdy pacjent ma prawo do zmiany lekarza rodzinnego. Pacjent nie ponosi opłaty za zmianę lekarza, jeżeli zmiana nastąpiła w wyniku zaprzestania świadczenia usług medycznych przez lekarza. W celu skorzystania z porad w ramach podstawowej opieki zdrowotnej pacjent może złożyć w wybranej przez siebie przychodni deklarację wyboru lekarza, pielęgniarki i/lub położnej. Wyboru lub zmiany dokonuje się bezpośrednio w przychodni i nie trzeba tego faktu potwierdzać w Oddziale Funduszu. Wyboru dokonuje się w imieniu własnym. W imieniu innej osoby deklaracje mogą złożyć pełnoletni opiekunowie lub opiekunowie prawni niepełnoletnich dzieci, bądź innych osób, dla których ustanowiony został opiekun.

W razie pytań dostępna jest infolinia Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ która dostępna pod numerem telefonu 800 800 805  i jest czynna całą dobę.

(SE)
Fot. blogmedia24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *