„Mikołaj czy rózga?” – takie pytanie zadawano w Wyrzysku

„Mikołaj czy rózga?” to akcja profilaktyczna, która  4 grudnia 2015 roku została przeprowadzona na ulicach Wyrzyska. Organizatorem przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Policji w Pile oraz Pani burmistrz Miasta i Gminy Wyrzyska Bogusława Jagodzińska. Kierowcy zatrzymani do kontroli drogowej spotkali się z niekonwencjonalnym sposobem „nagradzania” i „karania”…

Głównym celem akcji było „nagradzanie” lub „karanie” w niekonwencjonalny sposób kierowców, którzy za zgodną z przepisami ruchu drogowego jazdę samochodem otrzymywali od policjantów i Pani Burmistrz mikołajkowe upominki, a za popełnione wykroczenie rózgę. Inicjatywa organizatorów ma również na celu utrwalenie wśród kierowców, jak ważne jest nasze wspólne bezpieczeństwo i jak wiele my, jako użytkownicy dróg, możemy zrobić  w tej dziedzinie poprzez prawidłowe i rozważne działanie.

Organizatorzy akcji rozdawali również prezenty pasażerom. Wśród nich znalazły się elementy odblaskowe, a także promujące miasto i gminę Wyrzysk oraz słodkie czekoladowe mikołaje.

Termin przeprowadzenia akcji został wybrany celowo. Jak co roku w okresie przedświątecznym na polskich drogach panuje wzmożony ruch. Niestety proporcjonalnie do zwiększającej się w tych dniach ilości samochodów rośnie również ilość popełnianych przez kierowców wykroczeń. Należą do nich przede wszystkim nadmierna prędkość czy nieprzestrzeganie znaków drogowych.

mł. asp. Żaneta Kowalska
KPP Piła

mikolaj_czy_rozga00

mikolaj_czy_rozga04 mikolaj_czy_rozga01 mikolaj_czy_rozga02 mikolaj_czy_rozga03

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *