Mikołaj Tobera Sporty Walki Piła Mistrzem Polski seniorów w boksie na rok 2018! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Mikołaj Tobera Sporty Walki Piła Mistrzem Polski seniorów w boksie na rok 2018!

  W ubiegłym tygodniu w Karlinie odbyły się 89. Mistrzostwa Polski seniorów w boksie. Do udziału zgłosiło się 169 zawodników z 76 klubów. W wadze – 69 kg, w której startował zawodnik Sportów Walki Piła Mikołaj Tobera walczyło aż 29 pięściarzy. W drodze po mistrzowski tytuł pilanin stoczył 5 ciężkich pojedynków pokonując kolejno Huberta Kaczmarka, Adriana Ahmada, Damiana Piwowara, Filipa Wąchałę i w końcu w finałowej walce Mateusza Kosteckiego.

  Szczególnie trudne i ciężkie były dwa ostatnie pojedynki – z Wąchałą i Kosteckim. Obaj to aktualni reprezentanci Polski, wielokrotni medaliści najważniejszych imprez w kraju, jednak tym razem to młody, bo 19-letni reprezentant Sportów Walki był lepszy! Warto dodać, że Tobera już od pierwszej walki do końca turnieju zmagał się z kontuzją dłoni lewej ręki, która mocno przeszkadzała w jeszcze skuteczniejszej pracy w ringu. Finałowe zmagania były relacjonowane przez TVP sport.

  Jest to najważniejsze osiągnięcie w dotychczasowej karierze Tobery. W ubiegłym roku zdobył tytuł Akademickiego Mistrza Polski oraz srebrny medal na młodzieżowych Mistrzostwach kraju. Tym razem udało się sięgnąć po złoty krążek już w seniorach!

  Wielkie gratulacje dla Mikołaja i klubowego trenera sekcji bokserskiej Sportów Walki Arkadiusza Tobery, który jest ojcem Mikołaja. Wspaniały sukces, który mamy nadzieję napędzi jeszcze bardziej karierę Mikołaja i o jego wyczynach będziemy mogli usłyszeć już nie tylko na arenach krajowych!

  Sporty Walki Piła

  tobera_mistrzem01

  tobera_mistrzem02 tobera_mistrzem03