Mikołaje w kajakach kolejny raz popłynęli przez Piłę

5 grudnia 2015 28 mikołajów spłynęło Gwdą z Piły do Motylewa. Imprezę zorganizował po raz kolejny Klub Kajakowy PTTK Gwda z Piły.

Słoneczna pogoda zachęcała do wypoczynku na świeżym powietrzu. Kajakarze zebrali się w bazie Klubu. Dalej już poszło tradycyjnym trybem. Na Wyspie przy pomoście koło Wyspiarza nastąpiło spotkanie z grupą dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Dzieciaki te otrzymały od wodniaków słodkie paczki odwdzięczając się własnoręcznie zrobionymi upominkami.

Potem dalszy spływ Gwdą, po drodze ognisko z kiełbaskami i losowaniem wzajemnych prezentów.  Zakończenie nastąpiło jak zwykle na pętli autobusowej w Motylewie i, jak zwykle, wzdychaliśmy do porządnego pomostu ułatwiającego tam wyjście z wody.

Humory dopisywały, pogoda także, choć przydałoby się trochę mrozu i śniegu dla podkreślenia „okoliczności” mikołajkowej. Niestrudzeni zimowi wodniacy rozstali się planując kolejne spotkania.

Warto podkreślić, że spływy w tym terminie organizujemy już od 15 lat.  Również 5 grudnia, ale w 2009 roku w spływie mikołajkowym uczestniczył nasz kolega kajakarz Olek Doba, który tym razem przyjeżdża do Piły jako dwukrotny pogromca Oceanu. Warto się z nim spotkać 15 grudnia o godz. 17.00 w pilskim Investparku.

Joanna Piotrowska

splyw_mikolajkowy00

splyw_mikolajkowy06 splyw_mikolajkowy01 splyw_mikolajkowy02 splyw_mikolajkowy03 splyw_mikolajkowy04 splyw_mikolajkowy05

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *